Ksiądz Pawłowski. https://www.facebook.com/pg/Ks-Adam-Paw%C5%82owski-1004777266211994/posts/
Źródło: https://www.facebook.com/pg/Ks-Adam-Paw%C5%82owski-1004777266211994/posts/
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 8 Stycznia 2020

Kontrowersyjny ksiądz znowu zaskakuje. Chodząc po kolędzie, sprawdza dziecięce zabawki

Ksiądz Adam Pawłowski to bardzo interesująca postać, jakże różniąca się swoim zachowaniem od silnie przywiązanych do tradycji, nierzadko mających posępne miny duchownych, którzy zwykle odwiedzają domy Polaków podczas kolędy. Proboszcz z rogalińskiej parafii, odwiedzając wiernych, robi również przegląd dziecięcych zabawek. Wszystko po to, by do wizyty włączyć również najmłodszych, niekiedy wręcz lekko wystraszonych wizytą duchownego.

Proboszcz z Rogalina pod Poznaniem zasłynął kościelnym wydaniem akcji Black Friday, w której proponował wiernym 100 procent zniżki na sakramenty. – Niektórzy dają dwadzieścia, inni pięćdziesiąt, jeszcze inni – siedemdziesiąt procent zniżki. A my, tu, w Rogalinie, dajemy sto procent zniżki na zawarcie związku małżeńskiego czy ochrzczenie swojego dziecka – obwieszczał duchowny na udostępnionym w mediach społecznościowych nagraniu.

To nie jedyna mogąca zapaść w pamięć inicjatywa księdza Adama Pawłowskiego. Jak przypomina "SE", proboszcz ewangelizował również striptizerki pod klubami go-go, wprowadził w swojej parafii płatność kartą, a nawet rozdawał wiernym pieniądze podczas niedzielnej mszy. Rozdał łącznie około 500 zł. Jak podkreśla, zrobił to, by wzbudzić u parafian refleksję na temat wiary.

Ukraiński samolot mógł zostać zestrzelony. Pilne ustalenia mediówUkraiński samolot mógł zostać zestrzelony. Pilne ustalenia mediówCzytaj dalej

Ksiądz Pawłowski: prawdziwy zestaw kolędowy

Tym razem ksiądz przypomniał o sobie za sprawą odbywających się obecnie w całym kraju wizyt duszpasterskich. Większości osób, wspominających kolędę z czasów dziecięcych, kojarzy się ona zapewne z przeglądaniem przez duchownego zeszytów do religii, zwykle kończących się wystawieniem uśmiechniętej szóstki, czy wręczaniem świetych obrazków. Ksiądz Pawłowski tymczasem zamiast zeszytów, ogląda dzięciece zabawki.

Ksiądz Pawłowski

Jedno z dzieci pokazało księdzu mastkotki, inne pochwaliło się kolekcją klocków LEGO. Uśmiechnięty proboszcz publikuje zdjęcia z kolędy na swoim profilu społecznościowym.

Niezależnie od naszych przekonań, księdzu Pawłowskiemu z rogalińskiej parafii trzeba oddać jedno – zdecydowanie idzie z duchem czasu i wprowadza świeżość w polskim Kościele.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zmiany w 500 plus również w 2020. Problematyczna sprawa z wnioskami może wielu wprowadzić w błąd

2. Prosty i naturalny sposób na nadciśnienie. Aby go przygotować wystarczy kilka minut

3. Anna Dymna z bardzo ważnym apelem. Nie przechodźcie obok niego obojętnie

4. Wynajmujesz mieszkanie? 2020 rok nie przynosi dobrych wieści

5. Kidawa-Błońska prosi o pomoc Jarosława Kaczyńskiego. O co chodzi?

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI