Krucyfiks. https://www.piqsels.com/en/search?q=crucifixionŹródło: https://www.piqsels.com/en/search?q=crucifixion
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Grudnia 2019

Zabił księdza krucyfiksem. Wcześniej był wykorzystywany

Ksiądz zginął w wyniku ataku krzyżem, który został mu wetknięty do gardła. Podejrzewany o zabójstwo 19-latek miał być wykorzystywany seksualnie przez duchownego.

Do zbrodni doszło w Ametz, na północy Francji, informuje Polsat News. Jak czytamy, "duchowny, który miał zostać zamordowany przez swoją ofiarę, był oskarżony o przestępstwa seksualne popełnione na co najmniej czterech osobach".

Do czynów pedofilskich ze strony księdza miało dochodzić w latach 1960-2000. Sprawa przedstawiała się klasycznie: by ukryć skandale dotyczące kapłana, był przenoszony z parafii do parafii.

Skala pedofilii w Legionie Chrystusa niewyobrażalna. Coraz więcej pytańSkala pedofilii w Legionie Chrystusa niewyobrażalna. Coraz więcej pytańCzytaj dalej

Ksiądz udławił się krucyfiksem

Opisywana we francuskich mediach historia z powodzeniem mogłaby zaistnieć jako filmowy scenariusz. Domniemamym sprawcą jest bowiem ofiara księdza-pedofila. Co więcej, zdaniem mediów francuskich swojej wendety dokonał, wykorzystując krzyż, który włożył duchownemu do ust. Śledczy wciąż badają okoliczności zdarzenia.

Warto dodać, że wspomniany 19-latek chciał w przeszłości popełnić samobójstwo. Życie odebrał sobie za to dziadek chłopaka po tym, jak dowiedział się, że jego wnuczek był ofiarą molestowania.

"Ksiądz został oficjalnie zwolniony z posługi kapłańskiej w 2009 r., kiedy pojawiły się pierwsze informacje o nadużyciach. Jednak w wyniku popełnionych błędów znajdował się na kościelnej liście płac przez następnych 10 lat", czytamy na polsatnews.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Rak jelita grubego jest jednym z najgroźniejszych nowotworów. Jego objawy często są bagatelizowane

3. Co na to potencjalny elektorat? Przypominamy słowa Szymona Hołowni sprzed lat na temat prawa aborcyjnego

4. Jurek Owsiak wyszedł z Ostrego Dyżuru. Dopiero teraz wyznał, dlaczego nie było go w święta

5. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia

6. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News