Ksiądz podziękował za pomyślne wybory
Źródło: Flickr
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 2 Listopada 2019

Podkarpacie: ksiądz bez ceregieli podziękował za głosy w wyborach parlamentarnych. "Pokora i Skromność"

Ksiądz z parafii w Nienadówce, w województwie Podkarpackim, w ramach ogłoszeń parafialnych postanowił podziękować wiernym, którzy udali się na ostatnie wybory. Ich wynik z pewnością zadowolił duchownego, w sugestywny sposób rozwijającego nazwy partii.

Ksiądz z podkarpackiej Nienadówki podczas jeden z ostatnich mszy postanowił podziękować parafianom za udział w wyborach parlamentarnych. W samej pochwale wypełnienia obywatelskiego obowiązku nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie polityczne nastawienie kapłana.

Nowe fakty ws. 13-latka, który wypluł opłatek. Nowe fakty ws. 13-latka, który wypluł opłatek. "Pastwili się nad dzieckiem"Czytaj dalej

Ksiądz dziękuje za głosowanie na Pokorę i Skromność

Duchowny kolejno wymieniał wyniki poszczególnych partii w specyficzny sposób rozwijając ich skrótowe nazwy.

- Prawie 70 proc. mieszkańców głosowało i dobrze głosowało. Pokora i Skromność - 1087 głosów, Pycha Ogromna - 70 głosów. Liczba głosujących 1390. Chwała Panu - powiedział w czasie mszy świętej.

Sprawę nagłośniła Gazeta Wyborcza, która przy okazji poprosiła o komentarz rzecznika rzeszowskiej kurii.

- Tego typu komentarz nie powinien pojawić się w ogłoszeniach parafialnych. Jest wyrazem niewłaściwego dla duchownego i proboszcza zaangażowania w politykę na poziomie partyjnym, a przez użyte określenia daleki jest od poszukiwania płaszczyzny współpracy i jednoczenia dla wspólnych celów - mówił dla GW ks. Tomasz Nowak.