Ksiądz z niezwykłą inicjatywą. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 11 Stycznia 2020

Nie do wiary. Ksiądz zwrócił się do Jurka Owsiaka z niesamowitym gestem

Ksiądz zdecydował się na krok, którego obawia się wielu, polskich duchownych. Oświadczył, że odda zawartość tacy na inicjatywę Jurka Owsiaka. Co istotne, nie robi tego wbrew woli wiernych - są oni bardzo pozytywnie nastawieni do pomysłu kapłana i ochoczo oddają swoje pieniądze.

Ksiądz Kazimierz Klaban z Elbląga poinformował już uczęszczających na jego msze wiernych, że pieniądze z niedzielnej tacy przeznaczy na WOŚP. Parafianie nie protestują - wręcz przeciwnie.

Media: Meghan Markle i książę Harry rozstali się. To dlatego postanowili opuścić rodzinę królewską?Media: Meghan Markle i książę Harry rozstali się. To dlatego postanowili opuścić rodzinę królewską?Czytaj dalej

– Pytam ich, czy mają coś przeciwko. Jeszcze nikt się nie zgłosił i wszyscy popierają moją inicjatywę. Co więcej, tego dnia rzucają na tacę więcej niż normalnie. Jest bardzo dużo banknotów 50-złotowych – cieszy się w rozmowie z Wirtualną Polską duchowny.

Ksiądz sam korzystał ze sprzętu WOŚP

Postawa kapłana wyróżnia się na tle innych księży. Klaban przyznaje, że trudno mu zrozumieć postawę swoich kolegów "po fachu". Dodaje również, że do pomysłu przekazania pieniędzy z mszy na WOŚP, zainspirowała go jego własna, życiowa historia.

– Serce mi podpowiedziało ten pomysł. Jestem po dwóch udarach i zawale. Wiele czasu spędziłem w szpitalu. Leczyli mnie urządzeniami, na których były serduszka WOŚP. To mój gest, by cokolwiek dobrego zrobić dla innego człowieka. Sam też tego dnia rzucam na tacę i oddaję wolontariuszom – mówi dla Wirtualnej Polski ksiądz z Elbląga.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nadchodzą ważne zmiany terminów 500 plus. Pieniądze będą przyznawane na innych zasadach

2. Mroczne znalezisko na lotnisku. Gdy walizka się otworzyła, oczom celników ukazał się straszny widok

3. Syn posła zatrzymany przez policję. Posiadał niedozwolone substancje

4. Tadeusz Rydzyk nie miał szans w starciu z Jurkiem Owsiakiem. Kontrowersyjne badanie ujawniło preferencje Polek i Polaków

5. TVP przegrało proces. Musi przeprosić

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI