Ksiądz Mariusz J.
Źródło: Gazeta Wyborcza/Parafianie
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 15 Listopada 2019

Ksiądz pisał obsceniczne wiadomości do 13-latki. Prokuratura i kuria problemu nie widzą

Ksiądz Mariusz J. z Ząbkowic Śląskich pisał do przygotowującej się do bierzmowania, 13-letniej dziewczynki, wiadomości o jednoznacznej treści. O sprawie poinformowała zaniepokojona matka. Prokuratura sprawę umorzyła a kuria przeniosła duchownego do innej miejscowości.

Ksiądz Mariusz J. pełnił posługę w w parafii św. Anny, w Ząbkowicach Śląskich. Kapłan został przez kurię przeniesiony po tym, jak ujawniono relację, w jakiej pozostawał z 13-letnią dziewczynką. Jej matka złożyła doniesienie, kiedy odkryła, że duchowny pisał do jej córki, że jest "niezłą kocicą". Jednym z wątków w sprawie była wycieczka szkolna, na której ksiądz miał dziewczynkę przytulać i całować.

Radio Maryja w opałach. Tak źle nie było od niemal 30 latRadio Maryja w opałach. Tak źle nie było od niemal 30 latCzytaj dalej

Ksiądz nazywa dziewczynkę "niezłą kocicą". Prokuratura nie widzi problemu

Matka 13-latki trzykrotnie interweniowała w samej kurii w Świdnicy. Dopiero po trzeciej wizycie, przełożeni duchownego postanowili przenieść go do Domu Księdza Emeryta w Świdnicy.

Prokuratura nie zachowała się wiele lepiej. 21 października sprawa została umorzona. Większość korespondencji, jaką ksiądz wymieniał z dziewczynką, została wykasowana. To, co się zachowało, według prokuratury nie dawało podstaw to myślenia, że duchowny chce dokonać czynu pedofilskiego, bądź produkować treści pornograficzne. Sprawa przytulania i całowania rozpłynęła się, ponieważ rodzice pozostałych nastolatków i one same, nie potwierdziły, aby taka sytuacja miała miejsce.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Marsz Niepodległości oczami zagranicznych mediów. Jest inaczej, niż w ubiegłych latach

2. Jak zaspokajają się księża? Seksualność duchownych nie jest prosta

3. W końcu. Szymon Hołownia komentuje sprawę swojej prezydentury

4. Jaką emeryturę dostanie Tadeusz Rydzyk? Znacznie wyższą, niż formalnie powinien