. Pexels.com
Źródło: Pexels.com
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 4 Lutego 2020

Przerażające odkrycie na plebanii. Ksiądz posiadał substancje, które miał wykorzystać w jednoznacznym celu

Ksiądz został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Policji w Rzeszowie. Duchowny miał ukrywać na plebanii substancję GBL będącej jednym ze składników tzw. pigułki gwałtu.

O sprawie informował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. – Z niewiadomych przyczyn śledczy nie zawnioskowali o areszt dla księdza, mimo że dowody były ewidentne. Na wniosek prokuratora wobec 39-latka na prokuratora zastosowano tylko środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju. Sprawca skorzystał z tej okazji i zniknął. Nie wiadomo, gdzie w tej chwili przebywa – napisali przedstawiciele Ośrodka.

Jak podaje portal korso24.pl, początkowo sądzono, że ksiądz nie został aresztowany. Informowano, że wyznaczono mu nakaz meldowania się na policji. 39-letni duchowny miał również otrzymać zakaz opuszczania kraju. Nikt nie miał jednak informacji na temat miejsca pobytu wikariusza. Według portalu biskup nie przydzielił go do innej parafii.

Pacjent z tętniakiem zmarł na SOR. Czekał w kolejce 18 godzinPacjent z tętniakiem zmarł na SOR. Czekał w kolejce 18 godzinCzytaj dalej

Ksiądz aresztowany przez CBŚP

Jak się jednak okazuje, ksiądz został zatrzymany w sierpniu przez rzeszowskich funkcjonariuszy CBŚP na polecenie prokuratury. Portal informuje, że nie chciano upubliczniać tej informacji ze względu na "dobro postępowania".

Duchowny jest podejrzewany nie tylko o posiadanie substancji będącej składową pigułki gwałtu, ale również o jej rozprowadzanie. Jak czytamy, przy zatrzymanym 39-letnim księdzu znaleziono 20 porcji GBL.

Akcję zatrzymania mężczyzny przeprowadzili rzeszowscy funkcjonariusze policji. Według portalu korso24.pl, ksiądz został zatrzymany na terenie parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Dębach Szlacheckich.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Dziś ruszają specjalne kontrole policji, wiemy gdzie będą prowadzone. Posypią się mandaty

2. Niesamowite odkrycie. Sekret tkwił tuż pod ich stopami przez tysiące lat, teraz prawda wyszła na jaw

3. Badania wywracają do góry nogami wszystko, co myśleliśmy o kotach. Nawet nie wiecie, jak bardzo was kochają

4. Awantura w programie na żywo. Poseł nie wytrzymał, wyszedł ze studia

5. Co się stało Sikorskiemu? Do sieci wyciekły zdjęcia

6. Dramatyczne doniesienia o mamie Madzi. Kwestią czasu było, aż do tego dojdzie