. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Stycznia 2020

Ksiądz ukarał mieszkańców, którzy nie przyjęli go po kolędzie. Strach się bać

Ksiądz z Żyrardowa postanowił nie zostać obojętnym na decyzję niektórych z parafian, by nie przyjmować chodzącego z kolęda duchownego. Wystosował do nich specjalny, upominający list. Zdaniem proboszcza ulegli oni "akcji niszczenia i deformowania wizerunku Kościoła".

Na rodziny, które nie przyjęły księdza po kolędzie, czekała wyjątkowa wiadomość. W swoich skrzynkach pocztowych znalazły kartkę autorstwa ich księdza proboszcza.

O sprawie poinformował za pośrednictwem Facebooka Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. "OTO PRZYKŁAD ZADUFANIA KLERU KATOLICKIEGO W POLSCE", piszą przedstawiciele OMZRiK.

Bandyci mieli splądrować mieszkanie Olgi Tokarczuk. Niepokojąca relacja sąsiadkiBandyci mieli splądrować mieszkanie Olgi Tokarczuk. Niepokojąca relacja sąsiadkiCzytaj dalej

Ksiądz: Bóg widzi wasze wybory

"Nie potrafiliście przyjąć księdza w czasie trwania kolędy, ulegając medialnej, zaplanowanej, nierozumnej, szkodliwej akcji niszczenia i deformowania wizerunku Kościoła, autorytetu księdza, wartości, które przyniosła człowiekowi, rodzinie i Polsce cywilizacja chrześcijańska", głosi treść kartki, której autorem jest proboszcz żyrardowskiej parafii.

"Bóg widzi wasze racje, wasze wybory, motywy działania. Nie chcę z wami dyskutować, niech mi wolno jednak będzie zaproponować wam modlitwę do św. Archanioła Michała na każdy dzień", zapewnia parafian. Całość okraszono wizerunkiem Michała Archanioła z zakończoną krzyżem włócznią.

List księdza proboszcza do parafian

"Proboszcz z Żyrardowa uważa, że każdy ma obowiązek być katolikiem i przyjmować księdza", czytamy na Facebooku OMZRiK.

Zdaniem przedstawiciele Ośrodka "Właśnie w ten sposób rozumuje kler przyzwyczajony do uprzywilejowanej pozycji, jaką zapewnia mu nacjonalistyczny rząd. Hasła typu "tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem" wryły się w rozum za mocno. A Kościół przyzwyczaił się, że NALEŻY mu się prawo do wskazywania palcem kogo należy spalić na stosie, bo nie stosuje się do ich zakazów".

OMZRiK wyraża nadzieję, że "coraz mniej osób będzie słuchało księży którzy posługują się mową nienawiści z ambon, z ambon z których biskupi rzucają faszystowskie słowa o »zarazie« i starając się wykluczać całe grupy społeczne!".

Przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapewniają również, że będą "nagłaśniać każdy przypadek atakowania ludzi przez kościelne instytucje".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nie zapukają już do twoich drzwi. Wszystko będziesz musiał załatwić sam

2. Robiła zdjęcie, gdy doszło do tragedii. Turystka straciła życie, wszystko się nagrało

3. Co niedzielę dokładnie liczyli, ilu mieszkańców idzie do kościoła. Wynik powala a postawa księży oburza

4. Twierdzi, że sprawia swoim zwierzętom przyjemność. Zdaniem większości fanów, zwyczajnie je krzywdzi

5. Najwyższa podwyżka od lat. ZUS wyciśnie pieniądze z milionów Polek i Polaków

6. Z ostatniej chwili: NFZ i resort zdrowia wydały oficjalne komunikaty ws. 2019-nCoV. Każdy Polak musi je poznać