Ksiądz wygłosił kontrowersyjną teorię. Marek BAZAK/East News
Źródło: Marek BAZAK/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 11 Lutego 2020

Popularny ksiądz: "Pedofilia jeszcze nikogo nie zabiła"

Ksiądz znany ze swoich kontrowersyjnych poglądów posunął się o krok dalej, niż do tej pory. Richard Bucci z amerykańskiego stanu Rhode Island jakiś czas temu zdobył rozgłos deklaracją, że będzie odmawiał komunii politykom, głosującym za poszerzaniem dostępu do aborcji.

Duchowny udzielił ostatnio wywiadu na łamach „Providence Journal”. Był pytany o to, dlaczego nie chce dopuszczać do sakramentów (nie tylko komunii świętej) polityków, z których poglądami się nie zgadza. Bucci stwierdził że nie rozumie, dlaczego jego słowa wywołały aż takie zamieszanie, zwłaszcza że "wykładnia kościoła jest w tym kontekście bardzo jasna". Kolejne, przytaczane przez niego argumenty wołają o pomstę do nieba.

Możliwe, że nagranie za chwilę zostanie usunięte. Magda Ogórek na antenie TVP padła ofiarą żenujących żartów, zanim podjęła tam pracęMożliwe, że nagranie za chwilę zostanie usunięte. Magda Ogórek na antenie TVP padła ofiarą żenujących żartów, zanim podjęła tam pracęCzytaj dalej

Ksiądz porównuje pedofilię do aborcji

Prowadząca rozmowę dziennikarka postanowiła zapytać, dlaczego kapłani nie przyjmują równie radykalnych postaw wobec przypadków pedofilii w kościele. Odpowiedź księdza poraża.

- Przecież nie można porównywać moralnie tych dwóch kwestii – aborcji oraz pedofilii. Pedofilia nikogo nie zabija. A aborcja – owszem - argumentował Bucci.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Od marca wejdzie prawo, które doprowadzi cię do ruiny

2. Krzyki i panika na pokładzie samolotu. Wpadli w huragan, pilot 5 razy próbował lądować

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Aktorka legendarnego serialu na TVP ma nowotwór w ostatnim stadium. Wystosowała poruszający apel do swoich fanów