Ksiądz wezwał Straż Miejską do bezdomnej
Źródło:Pixabay
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 2 Listopada 2019

Bezdomna, starsza kobieta szukała pomocy w kościele w Świdnicy. Reakcja księży gorsza niż przy "wyplutym opłatku"

Dopiero co największe, polskie media z lekkim przekąsem opisywały interwencję policji w bełchatowskim kościele. Przypominamy - księża zaniepokojeni zachowaniem 13-letniego chłopca, który nie połknął hostii, postanowili zawiadomić policję. Okazuje się, że duchowni ze Świdnicy nie ustępują tym z Bełchatowa w zamiłowaniu do wzywania służb.

Portal strzegom.naszemiasto.pl poinformował o nietypowym zgłoszeniu, jakie w czwartek odebrać miała Straż Miejska w Świdnicy. Przed godziną 7 rano duchowni z Katedry św. Stanisława i Wacława zawiadomili służby o wtargnięciu na zakrystię.

To koniec abp. Głódzia? Znany, polski duchowny swoją wypowiedzią przelał czarę goryczyTo koniec abp. Głódzia? Znany, polski duchowny swoją wypowiedzią przelał czarę goryczyCzytaj dalej

Bezdomna prosi księży o pomoc. Ci dzwonią po służby

Prowodyrem zamieszania okazała się być bezdomna kobieta w starszym wieku. Weszła do kościoła przed mszą świętą. Prosiła księży o pomoc. Argumentować miała, że opieka jest powinnością kościoła.

Duchowni zareagowali w najmniej spodziewany sposób. Do "nieproszonego gościa" wezwali Straż Miejską, która na szczęście zaproponowała kobiecie pomoc.

- Skierowani na miejsce strażnicy porozmawiali z kobietą i zaproponowali inną pomoc. Przewieziono ją do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i przekazano pracownikom socjalnym, którzy zaopiekowali się seniorką - cytuje zapewnienia dyżurnego Straży Miejskiej w Świdnicy strzegom.naszemiasto.pl.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News