Ksiądz został skazany. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 24 Stycznia 2020

Ksiądz w okropny sposób wykorzystywał i deprawował ministrantów. Niski wyrok

Ksiądz Stanisław B. z parafii w wielkopolskim Kórniku usłyszał prawomocny wyrok. Sąd Okręgowy w Poznaniu podtrzymał decyzję niższej instancji. Duchowny spędzi w więzieniu półtora roku.

Stanisław B. nie tylko molestował seksualnie ministrantów ale i rozpijał. Jego ofiarami padli chłopcy z parafii w Kórniku. Ponieważ w czasie, kiedy zdarzenia miały miejsce - czyli w latach 2015-2016 - mieli ukończone 15 lat, duchownemu nie postawiono zarzutów pedofilskich. Ministranci nie byli jednak pełnoletni a kapłan wykorzystał ich zaufanie, rozbierał się przy nich i dotykał ich narządów płciowych. Podawał im również alkohol.

12-latek z Lutomierska przeżył chwile grozy. Uratował swoją mamę przed śmiercią12-latek z Lutomierska przeżył chwile grozy. Uratował swoją mamę przed śmierciąCzytaj dalej

Ksiądz szybko wyjdzie z więzienia

Stanisław B. został wydalony ze stanu kapłańskiego. Ze względu na wiek (ma 80 lat), nie zastosowano wobec niego aresztu.

Sąd Okręgowy w Poznaniu podtrzymał decyzję Sądu Rejonowego w Środzie Wielkopolskiej z sierpnia ubiegłego roku. Stanisława B. uznano za winnego zarzucanych mu czynów. Duchowny został skazany na 1,5 roku więzienia, pięcioletni zakaz kontaktu z pokrzywdzonymi, zakaz zbliżania się do nich na odległość mniejszą niż pięć metrów, oraz pięcioletni zakaz podejmowania działalności związanej z opieką nad małoletnimi lub ich edukacją. Musiał również wypłacić obu ofiarom po 10 tys. zł zadośćuczynienia.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Już za tydzień dostaniesz kilkaset złotych. Musisz spełnić tylko dwa warunki, aby skorzystać z ulgi

2. Tuż po cumowaniu luksusowego statku pasażer zrobił okropną rzecz. Nie żyje, pozostali nie mogą uwierzyć

3. Uwaga, ktoś znowu truje psy. Właściciele muszą zachować ostrożność

4. Nie obsługują go, bo to "elegancka restauracja". Skandaliczna decyzja prokuratury

5. Co z podwyżką 500 plus? Polacy wyrazili opinię

6. Ale się porobiło. Oczekiwana decyzja papieża Franciszka w sprawie Rydzyka