Ksiądz w Bystrej miał bić dzieci
Źródło:Max Pixel
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 6 Listopada 2019

Ksiądz sadysta miał uderzyć kilkulatkę. Za karę został zawieszony

Ksiądz proboszcz z Podgorlickiej Bystrej sprawia problemy nie od dziś. Pierwsza skarga na sposób, w jaki duchowny traktuje dzieci, wpłynęła już 4 lata temu a duchowny otrzymał wówczas od Wydziału Katechetycznego naganę. Musiało minąć sporo czasu a sam kapłan postarać się, aby kolejna szkoła, w której uczy, zawiesiła go.

O sprawie, jako pierwsza poinformowała "Gazeta Krakowska". Dyrekcję szkoły w Bystrej zaalarmowali rodzice, których kilkuletnia córka poskarżyła się na ból głowy, spowodowany uderzeniem przez księdza. Najprawdopodobniej użył do tego dziennika. W sprawie przeraża to, że katecheta musiał dopuścić się tego rodzaju rękoczynu, aby wyciągnięte zostały wobec niego konsekwencje. Dziewczynka, która jest wzorową uczennicą i lubi chodzić do szkoły, już wcześniej miała bać się uczęszczać na lekcję religii oraz skarżyć się na księdza, który "głośno krzyczy" i ciąga ją za ucho.

Królowa Elżbieta zrezygnowała z noszenia naturalnych futer! Bierzmy z niej przykładKrólowa Elżbieta zrezygnowała z noszenia naturalnych futer! Bierzmy z niej przykładCzytaj dalej

Sprawą zajął się dyrektor szkoły, który zawiesił księdza.

- Dla mnie najistotniejsze jest dobro uczniów. Podjąłem kroki zgodne z prawem i poinformowałem właściwe instytucje: kurię diecezjalną w Tarnowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie i nowosądecką delegaturę Kuratora Oświaty - powiedział dla polsatnews.pl dyrektor placówki, Marcin Juszczęć.

Duchowny wypiera się stosowania przemocy wobec uczniów.

Ksiądz zachowywał się niestosownie wobec dzieci od lat

Przypadek z Bystrej nie jest pierwszym wybrykiem księdza, o którym dowiedziała się tarnowska kuria.

- W 2015 roku do Wydziału Katechetycznego Kurii dotarła informacja o niewłaściwym postępowaniu katechety wobec dwóch uczniów. W związku z powyższym miała miejsce interwencja wizytatora wydziału katechetycznego w Szkole Podstawowej w Bystrej. Ówczesna dyrekcja szkoły udzieliła katechecie nagany, zaś sprawa została zgłoszona na policję i do Kuratorium Oświaty - mówił rzecznik kurii w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News