Ksiądz. https://www.fairchild.af.mil/
Źródło: https://www.fairchild.af.mil/
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 25 Listopada 2019

Opiekun koła przyjaciół Radia Maryja miał wykorzystywać nieletnich. Został aresztowany

Ksiądz Tomasz F. trafił do parafii w Opolu Lubelskim latem ubiegłego roku. Od tamtej pory, przez rok, miał kilkukrotnie wykorzystywać dwóch, nieletnich chłopców. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Tomasz F. jest szpitalnym kapelanem, opiekunem Koła Przyjaciół Radia Maryja i miejscowych harcerzy. W okresie od lipca 2018 roku do lipca 2019 roku, miał wykorzystywać seksualnie dwóch nieletnich chłopców. Jeden z nich miał paść ofiarą księdza tylko raz.

- Wobec jednego z nich podejrzany przynajmniej kilkukrotnie dopuścił się obcowania płciowego oraz innych czynności seksualnych – wyjaśnia na łamach portalu dziennikwschodni.pl, Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Po katechezie, dzieci pytały rodziców: Po katechezie, dzieci pytały rodziców: "Co to znaczy sakramentalna dz*wka?"Czytaj dalej

Tomasz F. pozostanie w areszcie przez 3 miesiące. Nie jest wykluczone, że już wcześniej wykorzystywał nieletnich. Wskazywać na to może fakt, iż był kilkukrotnie przenoszony z parafii do parafii.

Ksiądz ma więcej ofiar na sumieniu?

Jak wynika z informacji, do których dotarł portal, ksiądz od lat 90. pełnił posługę w co najmniej 6 różych parafiach - w Piotrawinie, Krzczonowej, Łęcznej, Sernikach, Podgórzu i, w końcu, w Opolu Lubelskim. Prokuratura przyrzy się tym podejrzeniom.

– Mamy pełne zaufanie do działań prokuratury. Gdy świecki wymiar sprawiedliwości zakończy swoje procedury, sprawa zostanie przekazana do Stolicy Apostolskiej – cytuje ks. dr Adam Jaszcz, wicekanclerza Kurii Metropolitalnej w Lublinie, dziennikwschodni.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jarosław Kaczyński nie wiedział, że jest filmowany. Kontrowersyjne nagranie z Sejmu

2. Co dzieje się z Jolantą Kwaśniewską? Ikona stylu z trudem przeżyła koniec prezydentury męża

3. Polityk PiS o wydawaniu pieniędzy na Łuk Triumfalny: Biedni ludzie zawsze będą

4. Problemy z finansowaniem emerytur dużo poważniejsze, niż przypuszczano? Niepokojące doniesienia

5. Roztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacer

6. Kolejny "Taniec z gwiazdami" już bez Iwony Pavlović?! Najostrzejsza jurorka zabrała głos, fani są zaniepokojeni