. https://www.youtube.com/watch?time_continue=18&v=XwcmC8OvYB4&feature=emb_titleŹródło: https://www.youtube.com/watch?time_continue=18&v=XwcmC8OvYB4&feature=emb_title
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 28 Stycznia 2020

Bartąg pod Olsztynem: Ksiądz przyprowadził na mszę psa. Jego słowa i działanie przywracają wiarę w ludzi

Ksiądz z kościoła pod wezwaniem św. Jana Ewangelisty i Opatrzności Bożej w Bartągu przyprowadził na mszę nietypowego gościa. Był nim poszukujący domu pies imieniem Frotka. Proboszcz tym samym chciał zachęcić ludzi do adopcji przebywających w schronisku zwierząt.

Zwierzę pojawiło się na mszy w kościele znajdującym sie w miejscowości Bartąg w gminie Stawiguda przyprowadzone przez proboszcza parafii. Duchowny chciał tym samym dać przykład wiernym i promować ideę adopcji zwierząt. Jak podaje "Wprost", wraz z proboszczem Leszkiem Kuriatą na mszy pojawiła się Monika Dąbrowska, aktywistka i organizatorka akcji "Bieg na sześć łap".

Duchowny zachęcał wiernych, by pamiętali o przebywających w miejscowym schronisku, najbardziej potrzebujących czworonogach.

Zoo w Poznaniu uratowało nie tylko tygrysy. Niezwykła historiaZoo w Poznaniu uratowało nie tylko tygrysy. Niezwykła historiaCzytaj dalej

Ksiądz namawiał do adopcji

Ksiądz Kuriata, podając za przykład suczkę Frotkę, przypomniał, że mnóstwo "braci mniejszych" znajduje się w podobnej sytuacji. Nagranie z wizyty psa w kościele jest dostępne na kanale YouTube.

Bartąg pod Olsztynem. Pies na mszy świętej

Cytowani przez tygodnik "Wprost" świadkowie zdarzenia zapewniali, że suczka podczas mszy zachowywała się wzorowo i nie przeszkadzała wiernym szczekaniem.

– Nie chodzi nam o adopcje, aby podejmować ją pod wpływem emocji, ale żeby sobie przypomnieć o tym, że są bezdomne psy, które czekają na państwa odwiedziny w schronisku – powiedziała w kościele Monika Dąbrowska. Za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych kobieta napisała, podkreślając wspaniały gest księdza: "Po tylu miesiącach poszukiwań, trudnych dla mnie rozmów i rozczarowań znalazłam kościół, w którym ksiądz zgodził się na wpuszczenie do środka psiaka-bezdomniaka i przedstawienie go wiernym".

Zachowanie proboszcza bardzo spodobało się internautom. "Czyli są jeszcze prawdziwi księża", czytamy w jednym z zamieszczonym pod filmem komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Lidl zaszalał z wynagrodzeniami z powodu braku pracowników. Możesz zarobić 50 zł za godzinę

2. Polak sam zgłosił się do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Wiadomość z północy kraju

3. Niech nam ktoś powie, że tylko śnimy. Rozważają zakaz rozwodów w Polsce

4. Politycy chcieli przepchnąć uchwałę przeciwko LGBT. Udało się, ale pomylili skróty

5. Tadeusz Rydzyk przekroczył granicę smaku. Ordynarne słowa i groźby

6. 14-latek bezlitośnie zabił macochę. Wcześniej wypowiedział przyprawiające o ciarki słowa, ale wszyscy je zignorowali

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News