Ksiądz przyjechał na pogrzeb pijany. EAST NEWSŹródło: EAST NEWS
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 12 Stycznia 2020

Ksiądz przyjechał na pogrzeb. Był w stanie wskazującym

Ksiądz, który miał odprawić pogrzeb w miejscowości Wydminy, przyjechał do rodziny zmarłego w stanie wskazującym. Na miejsce wezwano policję a duchowny został ukarany przez swoich przełożonych.

Do zdarzenia doszło w połowie grudnia ubiegłego roku w Wydminach pod Giżyckiem. Ksiądz pojawił się w domu bliskich zmarłego jeszcze przed wyprowadzeniem trumny. Wówczas rodzina zauważyła jego dziwne zachowanie. Szybko powiązała je z wyczuwalnym zapachem alkoholu. Zaznaczyć tutaj należy, że duchowny przyjechał na miejsce samochodem. Bez wahania wezwano policję.

Julia Wieniawa powiedziała, co uważa o WOŚP. Przy okazji ujawniła historię ze swojego dzieciństwaJulia Wieniawa powiedziała, co uważa o WOŚP. Przy okazji ujawniła historię ze swojego dzieciństwaCzytaj dalej

Ksiądz był całkiem pijany

Funkcjonariusze zbadali księdza alkomatem, który wskazał iż ma on 2,5 promila alkoholu we krwi. Jeszcze przed ich przyjazdem, proboszcz starał się załagodzić sytuację, zabierając wikarego na teren plebanii.

Ksiądz, mimo badania alkomatem, twierdzi że nie pił.

- Poprzedniego dnia grałem w piłkę, bolały mnie nogi, więc wziąłem środki rozluźniające mięśnie. Nie mam sobie nic do zarzucenia - mówił w rozmowie z "Super Expressem".

Postępowanie nie zostało jeszcze zakończone, ale duchowny usłyszał zarzuty, związane z prowadzeniem auta pod wpływem. Został również ukarany przez przełożonych.

- Ksiądz otrzymał od księdza biskupa ordynariusza upomnienie kanoniczne, zgodnie z prawem kościelnym. Został również odwołany z urzędu wikariusza parafii Wydminy i wysłany do ośrodka specjalistycznego - cytuje rzecznika ełckiej kurii ks. Marcina Maczana, Wirtualna Polska.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jedna osoba złamie prawo, wysokie kary zapłacą wszyscy. Nowe, surowe przepisy wydrenują nam kieszenie?

2. Nie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcę

3. Ile zarabia Jurek Owsiak? Odpowiedź was zaskoczy

4. Marszałek województwa podlaskiego zapłacił 50 tys. zł patostreamerowi, który wykorzystał dziecko

5. Wzruszające słowa rodziców Pawła Adamowicza. Dopiero teraz dotarły do nich media

6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News