Ksiądz podnoszący hostię
Źródło:Pixabay
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 2 Listopada 2019

Nowe fakty ws. 13-latka, który wypluł opłatek. "Pastwili się nad dzieckiem"

Temat kuriozalnej interwencji policji w bełchatowskiej parafii NMP Matki Kościoła pozostaje na świeczniku. Media ujawniły nowe fakty na temat przebiegu wydarzenia. Duchowni mieli zostać przez funkcjonariuszy upomnieni a ich zachowanie mogło mieć znamiona czynu zabronionego.

Przypominamy: księża zaniepokojeni zachowaniem, przyjmującego komunię świętą 13-latka, zdecydowali wezwać do kościoła policję. Obawiali się, że chłopiec, który wypluł hostię, po czym schował ją do kieszeni, mógł dokonać profanacji.

- Mamy specyficzny czas, jesteśmy tuż przed Wszystkimi Świętymi. 31 października jest halloween i często dochodzi do tego, że grupy osób są wynajmowane, by kraść hostię i dochodzi do profanacji na czarnych mszach świętych - tłumaczył w mediach jeden z księży.

Ksiądz z Bełchatowa podczas mszy wezwał policję do 13-letniego chłopca. Kuriozalny powódKsiądz z Bełchatowa podczas mszy wezwał policję do 13-letniego chłopca. Kuriozalny powódCzytaj dalej

Księża popełnili przestępstwo?

Sprawie dokładniej postanowili przyjrzeć się dziennikarze oraz Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Okazało się, że księża zostali przez policjantów upomnieni.

- Skończyło się pouczeniem stron. Przede wszystkim zgłaszających księży - tłumaczył dla Wirtualnej Polski nadkom. Adam Kolasa z łódzkiej policji.

Znacznie ciekawsza jest reakcja OMZRiK, który wysłał do Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. 13-latek miał być bowiem przez duchownych przesłuchiwany - stąd doniesienia o tym, że trzykrotnie próbował im się wyrwać. Jeżeli to prawda, a przy chłopcu nie byli obecni ani rodzice, ani psycholog, zawiadomienie może być podstawne.

- Księża pozbawili wolności dziecko, bo w ich ocenie mogło dojść do "profanacji". Przedstawiają to w szczególny sposób: "wypluł pana Jezusa" (...) Jednak ich prawo do wiary w cuda nie upoważnia ich do łamania praw innych ludzi. Pozbawienia dziecka wolności, znęcania się psychicznego nad nim, straszenia go i prowadzenia przesłuchania strasząc go konsekwencjami prawnymi - czytamy na fanpage`u ośrodka.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News