Ksiądz pedofil Jarosław P. z materiału "Superwizjera"
Źródło: youtube.com/SuperwizjerTVN
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 19 Listopada 2019

Sąd biskupi uznał ofiarę księdza-pedofila "współwinną grzechu"

Ksiądz Jarosław P. dopuścił się w przeszłości molestowania i gwałtu na dziewięciolatku. Po latach mężczyzna postanowił opowiedzieć o wszystkim i skierować sprawę do sądu biskupiego, żeby sprawca został ukarany.

Ksiądz Jarosław P. to niestety nieodosobniony przypadek księdza-pedofila. Co jakiś czas pojawiają się kolejne doniesienia oskarżające duchownych o dopuszczanie się pedofilskich czynów. Niektóre osoby dopiero po latach zdobywają się na wyznanie traum z dzieciństwa. Tak jest też w przypadku Pana Mariusza Milewskiego, który opowiedział wszystko w reportażu "Superwizjera" TVN24. Mężczyzna w przeszłości był molestowany przez księdza, a po raz pierwszy został przez niego zgwałcony w wieku 9 lat.

Pracownicy Caritasu przerywają milczenie. Ujawniają skrajną patologię w kościelnej organizacjiPracownicy Caritasu przerywają milczenie. Ujawniają skrajną patologię w kościelnej organizacjiCzytaj dalej

Ofiara "wspólnikiem grzechu"?

Pan Mariusz zdecydował się przerwać milczenie i skierować sprawę do sądu biskupiego. Tam podczas procesu usłyszał, że sam "był wspólnikiem w grzechu cudzołóstwa". Sprawa została nagłośniona przez dziennikarzy "Superwizjera" TVN24.

W reportażu Pan Mariusz ze szczegółami opowiedział o zdarzeniu, do którego doszło na plebani, podczas jednego ze spotkań.

– Kazał mi się położyć do swojego łóżka, zamknąć oczy. Odsunął kołdrę i zaczął mnie dotykać w miejscach intymnych. Później zaczął brać mojego członka do swoich ust. Ja nawet chyba nie miałem siły, żeby uciekać. Byłem sparaliżowany – opowiedział. Ksiądz nakazał mu milczeć o tym, co się stało.

W końcu zapadł wyrok w sprawie Jarosława P., ale z reportażu "Superwizjera" dowiadujemy się, że dotyczy on "nadużycia seksualnego przeciwko osobie małoletniej i rozgrzeszenia wspólnika w grzechu przeciwko szóstemu przykazaniu" – wspólnikiem w grzechu cudzołóstwa miał być 9-letni chłopiec.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Ujawniono cennik usług pogrzebowych w parafiach. Drogo?

2. Zakończył się pogrzeb abp Paetza. Oficjalne: Nie został pochowany w katedrze

3. 98-letnia kobieta anioł z warszawskich Bielan. Poświęciła się dla kotów

4. To oni uratowali tygrysy z Koroszczyna! Poznaliśmy prawdziwych bohaterów