. https://www.peakpx.com/548814/clerical-collar
Źródło: https://www.peakpx.com/548814/clerical-collar
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 5 Lutego 2020

Ksiądz oskarżony o stosunek z 14-latką. Broni się, mówiąc, że wyraziła zgodę

Ksiądz ze Śląska został postawiony w stan oskarżenia w październiku ubiegłego roku. Teraz pełnomocnicy duchownego zaręczają, że istnieją materiały świadczące o jego niewinności. Ich zdaniem 14-latka miała zgodzić się na współżycie z mężczyzną.

Sprawa dotyczy duchownego z parafii w gminie Koniecpol w województwie śląskim, podaje "Dziennik Zachodni". Jak czytamy, oskarżenie wobec księdza wpłynęło do Sądu Rejonowego w Myszkowie. Warto dodać, że zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa zostało złożone przez diecezjalną kurię.

Śledztwo odnosi się do art. 220 par. 1 Kodeksu Karnego. Duchownemu przedstawiono dwa zarzuty stosunku płciowego z osobą, która nie ukończyła 15. roku życia. W obu przypadkach chodziło o tę samą dziewczynę. Do kontaktów księdza z 14-latką miało dojść w latach 2013-2014. Ksiądz był wikarym parafii, do której należała pokrzywdzona.

Śledczym udało się dotrzeć do ofiary, która dziś jest już dorosłą kobietą. Została przesłuchana w obecności biegłych.

Zdumiewająca oferta Rossmanna. Szykują się gigantyczne kolejkiZdumiewająca oferta Rossmanna. Szykują się gigantyczne kolejkiCzytaj dalej

Ksiądz: dziewczyna wyraziła zgodę

Sąd oddalił wniosek prokuratury o tymczasowe zatrzymanie księdza. – W ocenie sądu okres czasu pomiędzy zdarzeniem a zawiadomieniem jest na tyle duży, że nie ma zagrożenia matactwa – przekazał cytowany przez "Dziennik Zachodni" sędzia Dominik Bogacz, rzecznik Sądu Okręgowego. Wobec duchownego postanowiono za to zastosować dozór policyjny.

Niezwykle ciekawie prezentuje się linia obrony księdza. Pełnomocnicy oskarżonego mieli przedstawić nowe dowody w sprawie. Informację te potwierdza częstochowska prokuratura, nie chce jednak przedstawić szczegółów.

Z ustaleń dziennika wynika, że owymi dowodami mają być m.in. nagrania świadczące o tym, że dziewczyna wyraziła zgodę na stosunek z duchownym. Po współżyciu miała nie mieć do niego pretensji.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Ponad milion Polaków musi pilnie wymienić dowód osobisty. W innym przypadku grozi im kilka tysięcy złotych kary

2. Wszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusa

3. Ku przestrodze, mrożące krew w żyłach nagranie. Kobieta w ciąży wbiegła na tory

4. 500 plus w obecnej formie funkcjonować będzie tylko do przyszłego roku. Niepewny los świadczenia

5. Ksiądz nagradza hojnych parafian. Wiemy, na co wyda datki zebrane po kolędzie

6. Po latach na wierzch wyszedł skandal ws. śmierci Jana Pawła II. Media o tym milczały