Ksiądz oskarżony o gwałt. https://www.pexels.com/photo/priest-standing-on-a-podium-during-mass-2194355/Źródło: https://www.pexels.com/photo/priest-standing-on-a-podium-during-mass-2194355/
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Stycznia 2020

Ksiądz oskarżony o gwałt na młodej kobiecie. Kuria wydała komunikat

Ksiądz z Gliwic przez 6 lat miał wykorzystywać seksualnie młodą kobietę. Duchowny wykorzystał bezbronność borykającej się z traumatycznymi przeżyciami dziewczyny.

38-letni ks. Andrzej N. został zatrzymany i oskarżony o seksualne wykorzystywanie kobiety. W sprawie wymienia się między innymi gwałt. Zdaniem śledczych duchowny wykorzystywał kobietę w latach 2013-2019. O sprawie informują częstochowskie media oraz "Gazeta Wyborcza".

"Wyborcza" przypomina, że Andrzej N. to kolejny duchowny z gliwickich diecezji, którzy został postawiony w akt oskarżenia z powodu zarzutów dotyczących przestępstw seksualnych.

Sejm i Senat nareszcie się dogadali. Przyznali sobie po 1000 złSejm i Senat nareszcie się dogadali. Przyznali sobie po 1000 złCzytaj dalej

Ksiądz wykorzystywał bezbronną kobietę

Śledztwo jest prowadzone przez prokuraturę Rejonową Częstochowa-Północ.

Prokurator Wróblewski z wspomnianej prokuratury w Częstochowie, cytowany przez gliwicki portal gosc.pl, poinformował, że podejrzanemu zarzucane są czyny z art. 198 i 197 par. 1 Kodeksu karnego. Mowa o doprowadzeniu kobiety do obcowania płciowego przy wykorzystaniu jej bezradności, wynikającej ze stanu psychicznego. W jednym przypadku miało również dojść do gwałtu. "To kobieta, która wiele w swoim życiu już wcześniej przeszła, co odcisnęło piętno na jej psychice. Ma to wpływ na to, jak postrzega świat, jak podchodzi do różnych spraw, zostało to wykorzystane", dodał.

Do sprawy odniosła się również gliwicka kuria. W dość oszczędnym oświadczeniu przedstawiciele kurii wyrażają "głęboki smutek i żal w związku z wydarzeniami dotyczącymi kapłana". Kuria na swojej stronie internetowej zapewnia, że "delegat Biskupa Gliwickiego, zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami, zgłosił sprawę, odpowiednim organom państwowym". Dodano również, że "udzielono niezbędnej pomocy". Kuria nie sprecyzowała jednak, komu owa pomoc została udzielona.

"Liczymy na to, że przy współpracy z organami państwowymi uda się wyjaśnić wszystkie okoliczności tej sprawy, a także deklarujemy z naszej strony całkowitą gotowość do współpracy", przekonuje na zakończenie gliwicka kuria.

Ksiądz Andrzej N. nie przyznał się do stawianych mu czynów. Duchownemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Ogromna awaria we wszystkich urzędach w Polsce. Nie załatwisz żadnej, nawet pilnej sprawy

2. Linia lotnicza wprowadza przepisy wyjątkowe. Obowiazkowa odprawa 8 godzin przed odlotem

3. Wybuch w kamienicy w Poznaniu. Ujawniono ostatnie słowa jednej z ofiar

4. Rydzyk został właśnie wmieszany w jedną z największych afer ostatnich lat. W tle ogromne pieniądze

5. Sejm i Senat nareszcie się dogadali. Przyznali sobie po 1000 zł

6. Jedna z kobiet na zdjęciu nie jest prawdziwą mamą. Wybierz jedną z nich i poznaj prawdę o sobie