Ksiądz. youtubeŹródło: youtube
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 5 Grudnia 2019

Ksiądz oskarżony o pedofilię. Wyrok sądu woła o pomstę do nieba

Ksiądz Marek C. został oskarżony o molestowanie 13-letniej dziewczynki. Sąd rejonowy, w niejawnym procesie, wydał zaskakujący wyrok. Wyższa instancja orzekła w jeszcze bardziej kontrowersyjny sposób.

Ksiądz Marek C. miał co najmniej trzykrotnie dopuścić się tzw. "innych czynności seksualnych" wobec 13-latki. Przestępstw dokonywał w okresie od 2016 roku do października 2017, na terenie parfii oraz podczas zagranicznych wyjazdów.

Sąd Rejonowy w Lubinie skazał księdza na... pół roku więzienia. Marek C. miał również wykonywać nieodpłatne prace społeczne - po 20 godzin miesięcznie przez 2 lata. Wobec duchownego orzeczono dożywotni zakaz wykonywania wszelkich działań związanych z wychowywaniem oraz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Jantar nie ucieszyłyby obecne wydarzenia w jej rodzinie. Bardzo przykreJantar nie ucieszyłyby obecne wydarzenia w jej rodzinie. Bardzo przykreCzytaj dalej

Ksiądz został uniewinniony

Niezadowolony z wyroku obrońca oskarżonego, wraz z prokuraturą, odwołali się od wyroku. W pierwszym przypadku wnioskowano o zaostrzenie kary, w drugim - o uniewinnienie.

- Naszym zdaniem orzeczona przez sąd kara była rażąco niewspółmierna do zarzucanego oskarżonemu czynu. Wnosiliśmy o jej zaostrzenie - mówiła dla TVN24 Anna Jaworska, zastępca prokuratora rejonowego w Lubinie.

Sąd wyższej instancji prawomocnie uniewinnił księdza.

- Prokurator wniósł o pisemne uzasadnienie wyroku i dopiero po zapoznaniu się z nim podejmie decyzję o ewentualnym wniosku o kasację - mówiła prokurator Jaworska.

Nie wiadomo, czym teraz zajmuje się ksiądz. Z informacji podanych na portalu "Gościa Niedzielnego" wynika, że pozostaje kapłanem zgromadzenia księży salezjanów.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Co najmniej dziwne. Były mąż Marty Kaczyńskiej skomentował wygląd Pawłowicz

2. W końcu! Właściciele, porzucający pupili odpowiedzą przed sądem

3. Wszyscy popełniamy karygodny błąd przy rozmrażaniu mięsa. Siedlisko bakterii

4. Mało znany nowotwór, którego objawy są niewidoczne. Często bywa za późno

5. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz

6. Jerzy Gruza miał poważny wypadek, trafił na OIOM. Wiadomo, w jakim stanie jest kultowy reżyser

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News