Ksiądz Mariusz W.
Źródło: screen: TVN24
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 16 Listopada 2019

Ksiądz przyznał się do molestowania uczennic. Parafianie go bronią. "Małe paproki same do niego lecą"

Ksiądz z Nowego Targu molestował osiem dziewczynek, w wieku od 9 do 12 lat, od 2014 do 2016 roku. Gdyby nie szlachetna postawa uczącej w szkole zakonnicy, sprawa nigdy nie ujrzałaby światła dziennego. Ksiądz początkowo nie chciał przyznać się do winy, jednak po czasie - złamał się. Mieszkańcy miasta i tak go bronią.

"Ksiądz od dzieci", jak nazywali Mariusza W. parafianie, został oskarżony o molestowanie ośmiu uczennic. W postępowaniu przygotowawczym nie przyznał się do winy. Poddał się dopiero na głównej rozprawie, podczas której przeprosił i wyraził żal.

Ksiądz dopuścił się w sumie 9 przestępstw, tzw. innych czynności seksualnych. Jego ofiary, dziewczynki w wieku od 8 do 12 lat, były przez Mariusza W. dotykane w miejscach intymnych, podczas wyjazdów na basen i lekcji religii.

Ksiądz pisał obsceniczne wiadomości do 13-latki. Prokuratura i kuria problemu nie widząKsiądz pisał obsceniczne wiadomości do 13-latki. Prokuratura i kuria problemu nie widząCzytaj dalej

Sprawę zgłosiła dyrektorowi szkoły, ucząca dziewczynki katechetka. Po zajęciach, dotyczących "tajemnicy", uczennice podeszły do niej i powiedziały o swoim sekrecie. Dyrektor po rozmowie z katechetką zaalarmował prokuraturę. Oboje wolą zachować anonimowość, ze względu na dobro dziewczynek, które wbrew pozorom, nie spotkały się w swojej miejscowości z solidarnością.

Ksiądz molestuje, mieszkańcy go bronią

Jak informuje portal TVN24, o molestowaniu wiedziały nawet matki dziewczynek, które przed zgłoszeniem sprawy, kazały im milczeć. Współczucia dla dzieci nie mają również mieszkańcy Nowego Targu.

- Ten, co posądził księdza, to będzie się w piekle smażył. Te małe "paproki", jak to ja nazywam (...) lecą do księdza i gdyby mogły, toby na głowę weszły księdzu, a potem to robią w domach zamieszanie z rodzicami, że ich ksiądz molestuje – cytuje jedną z mieszkanek Nowego Targu, TVN24.

- Jesteśmy takim regionem, że bardziej wszyscy prokościelni mocno i raczej będą bronić. Będą stać po stronie nie ofiar, a księdza – skomentował inny mieszkaniec.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Radio Maryja w opałach. Tak źle nie było od niemal 30 lat

2. Tadeusz Rydzyk sprofanował wizerunek Matki Boskiej? Kultowe zdjęcie

3. Tadeusz Rydzyk proponuje zadośćuczynienie Matce Boskiej. Specjalny pakiet

4. Przerażające nagranie z marszu niepodległości. Dziecko wykorzystane, jako żywa tarcza