. Marek BAZAK/East News
Źródło: Marek BAZAK/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 26 Stycznia 2020

Przez lata na własny koszt ratował sieroty. Skandaliczna postawa księdza po jego śmierci

Ksiądz proboszcz z parafii pw. Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny w Dziekanowicach kierował się co najmniej specyficznym kompasem moralnym. Kiedy zmarł znany w całej miejscowości ze swojej działalności filantropijnej mężczyzna, duchowny odmówił mu pochówku.

Sprawa została opisana na łamach "Fakty i Mity" przez Katarzynę Wilk-Wojtczak. Państwo Lucyna i Jan Zbożeniowie stworzyli niezawodową rodzinę zastępczą dla siedmiorga siostrzeńców. Oznacza to, że nie pobierali żadnego rodzaju świadczeń ani dotacji od państwa. Na przestrzeni lat w ich domu schronienie znajdowały kolejne dzieci. W sumie uratowali 14 sierot i nieletnich z trudnych domów, zapewniając im miłość i schronienie.

Jarosław Kaczyński dostał niewygodne pytanie. Próbował odpowiadać wymijająco, podczas wywiadu dla niemieckiego pismaJarosław Kaczyński dostał niewygodne pytanie. Próbował odpowiadać wymijająco, podczas wywiadu dla niemieckiego pismaCzytaj dalej

- Na przestrzeni lat do rodziny trafiło kolejnych pięcioro, niespokrewnionych z nimi, dzieci. Jedne były z rodziną Zbożeniów kilka miesięcy, dopóki biologiczni rodzice nie odzyskiwali praw do opieki nad nimi, inne w ich domu dorosły i poszły na swoje - czytamy.

Na lokalnym proboszczu nie zrobiło to jednak wrażenia.

Ksiądz przyjął skandaliczną postawę

Pan Jan zmarł po długiej walce z chorobą. Lokalny proboszcz, jak wynika z informacji przytoczonych w magazynie, odmówił mu pochówku w rodzinnym grobowcu. Uznał, że żył on „bez Chrystusa”.

- Wygląda więc na to, że ks. Firszt urządził sobie z parafii prywatny folwark, a prawo kanoniczne traktuje jak szwedzki stół, z którego bierze tylko to, co mu pasuje. A jego przełożeni stosują swoją starą sprawdzoną metodę – milczenie. Oczywiście „w imię Boże” - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Już za tydzień 2 miliony osób będzie płacić więcej o 100 złotych. Podwyżka nie do uniknięcia

2. Doszło do potężnego trzęsienia ziemi. Odczuło je 5 państw, opłakane skutki widać na nagraniach

3. Niewyobrażalnie skrzywdził swojego psa. Sąsiedzi zamiast zareagować, zachowali się haniebnie

4. Beata Tadla mocno o Danucie Holeckiej. Musiało boleć

5. Czego boi się Tadeusz Rydzyk? Dziennikarze zwrócili uwagę na jeden szczegół

6. Wirus Wuhan właśnie dotarł do Europy. Zakażeni cierpią męki