. Marek BAZAK/East NewsŹródło: Marek BAZAK/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 26 Stycznia 2020

Przez lata na własny koszt ratował sieroty. Skandaliczna postawa księdza po jego śmierci

Ksiądz proboszcz z parafii pw. Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny w Dziekanowicach kierował się co najmniej specyficznym kompasem moralnym. Kiedy zmarł znany w całej miejscowości ze swojej działalności filantropijnej mężczyzna, duchowny odmówił mu pochówku.

Sprawa została opisana na łamach "Fakty i Mity" przez Katarzynę Wilk-Wojtczak. Państwo Lucyna i Jan Zbożeniowie stworzyli niezawodową rodzinę zastępczą dla siedmiorga siostrzeńców. Oznacza to, że nie pobierali żadnego rodzaju świadczeń ani dotacji od państwa. Na przestrzeni lat w ich domu schronienie znajdowały kolejne dzieci. W sumie uratowali 14 sierot i nieletnich z trudnych domów, zapewniając im miłość i schronienie.

Jarosław Kaczyński dostał niewygodne pytanie. Próbował odpowiadać wymijająco, podczas wywiadu dla niemieckiego pismaJarosław Kaczyński dostał niewygodne pytanie. Próbował odpowiadać wymijająco, podczas wywiadu dla niemieckiego pismaCzytaj dalej

- Na przestrzeni lat do rodziny trafiło kolejnych pięcioro, niespokrewnionych z nimi, dzieci. Jedne były z rodziną Zbożeniów kilka miesięcy, dopóki biologiczni rodzice nie odzyskiwali praw do opieki nad nimi, inne w ich domu dorosły i poszły na swoje - czytamy.

Na lokalnym proboszczu nie zrobiło to jednak wrażenia.

Ksiądz przyjął skandaliczną postawę

Pan Jan zmarł po długiej walce z chorobą. Lokalny proboszcz, jak wynika z informacji przytoczonych w magazynie, odmówił mu pochówku w rodzinnym grobowcu. Uznał, że żył on „bez Chrystusa”.

- Wygląda więc na to, że ks. Firszt urządził sobie z parafii prywatny folwark, a prawo kanoniczne traktuje jak szwedzki stół, z którego bierze tylko to, co mu pasuje. A jego przełożeni stosują swoją starą sprawdzoną metodę – milczenie. Oczywiście „w imię Boże” - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Już za tydzień 2 miliony osób będzie płacić więcej o 100 złotych. Podwyżka nie do uniknięcia

2. Doszło do potężnego trzęsienia ziemi. Odczuło je 5 państw, opłakane skutki widać na nagraniach

3. Niewyobrażalnie skrzywdził swojego psa. Sąsiedzi zamiast zareagować, zachowali się haniebnie

4. Beata Tadla mocno o Danucie Holeckiej. Musiało boleć

5. Czego boi się Tadeusz Rydzyk? Dziennikarze zwrócili uwagę na jeden szczegół

6. Wirus Wuhan właśnie dotarł do Europy. Zakażeni cierpią męki

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News