. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 4 Lutego 2020

Ksiądz nagradza hojnych parafian. Wiemy, na co wyda datki zebrane po kolędzie

Ksiądz postanowił dać wyraz swojej wdzięczności wobec parafian, którzy podczas tegorocznej kolędy wykazali się wyjątkową szczodrością. W nagrodę zorganizuje im koncert zespołu Pectus.

Proboszcz parafii w Chobienicach (woj. wielkopolskie) zdecydował się podziękować swoim parafianom za wyjątkową hojność podczas tegorocznych wizyt duszpasterskich. Raport z kolędy 2020 opublikował na stronie internetowej parafii.

Ks. Sławomir Ratajczak poinformował, że łącznie odwiedził około 500 domów. Jak podaje Wirtualna Polska, zebrał w nich rekordową kwotę 37,4 tys. zł. Najbardziej szczodrzy okazali się mieszkańcy miejscowości Nowa Wieś Zbąska, gdzie na każdą rodzinę przypadło średnio 120 zł ofiarowanych w kopercie.

Czołowa dziennikarka odchodzi z TVP po 22 latach. Tajemnicza decyzjaCzołowa dziennikarka odchodzi z TVP po 22 latach. Tajemnicza decyzjaCzytaj dalej

Ksiądz: program 500 plus działa

– Ludzie są zadowoleni pod względem finansów osobistych i w pracy. Działa program 500 plus i rodzi się u nas więcej dzieci niż w poprzednich latach – powiedział proboszcz chobienickiej parafii w rozmowie z wp.pl. – Kwota jest rekordowa, bo parafianie są u nas wyjątkowo zmobilizowani do dzielenia się – dodał.

Jak czytamy, pieniądze zebrane podczas kolędy mają być przeznaczone na remonty dwóch należących do parafii kościołów. Zachwycony ofiarnością wiernych proboszcz dodał, że do zebranej sumy dołoży 15 tys. zł z własnej kieszeni.

To nie wszystko. Ksiądz postanowił nagrodzić wiernych, organizując dla nich koncert zespołu Pectus. To zresztą nie pierwsza taka inicjatywna duchownego. W tym roku jako podziękowanie ściągnął do parafii zespół Golec uOrkiestra.

– Parafianie wiedzą, że zebrane datki nie są przecież dla mnie. Finansujemy z tego bardzo kosztowne remonty. Ponadto w samej kolędzie chodzi przecież o spotkanie, okazje do rozmowy, a nie o finanse – zaznacza cytowany przez WP ksiądz Sławomir Ratajczak.

ZOBACZ TAKŻE:

1. 500 plus do maja 2021 roku i bez dalszego planu. Program nie przynosi efektów

2. 13 dzieci nie żyje, 40 jest rannych. W zagranicznej szkole doszło do tragedii

3. Badania wywracają do góry nogami wszystko, co myśleliśmy o kotach. Nawet nie wiecie, jak bardzo was kochają

4. Awantura w programie na żywo. Poseł nie wytrzymał, wyszedł ze studia

5. Co się stało Sikorskiemu? Do sieci wyciekły zdjęcia

6. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski