. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 4 Lutego 2020

Ksiądz nagradza hojnych parafian. Wiemy, na co wyda datki zebrane po kolędzie

Ksiądz postanowił dać wyraz swojej wdzięczności wobec parafian, którzy podczas tegorocznej kolędy wykazali się wyjątkową szczodrością. W nagrodę zorganizuje im koncert zespołu Pectus.

Proboszcz parafii w Chobienicach (woj. wielkopolskie) zdecydował się podziękować swoim parafianom za wyjątkową hojność podczas tegorocznych wizyt duszpasterskich. Raport z kolędy 2020 opublikował na stronie internetowej parafii.

Ks. Sławomir Ratajczak poinformował, że łącznie odwiedził około 500 domów. Jak podaje Wirtualna Polska, zebrał w nich rekordową kwotę 37,4 tys. zł. Najbardziej szczodrzy okazali się mieszkańcy miejscowości Nowa Wieś Zbąska, gdzie na każdą rodzinę przypadło średnio 120 zł ofiarowanych w kopercie.

Czołowa dziennikarka odchodzi z TVP po 22 latach. Tajemnicza decyzjaCzołowa dziennikarka odchodzi z TVP po 22 latach. Tajemnicza decyzjaCzytaj dalej

Ksiądz: program 500 plus działa

– Ludzie są zadowoleni pod względem finansów osobistych i w pracy. Działa program 500 plus i rodzi się u nas więcej dzieci niż w poprzednich latach – powiedział proboszcz chobienickiej parafii w rozmowie z wp.pl. – Kwota jest rekordowa, bo parafianie są u nas wyjątkowo zmobilizowani do dzielenia się – dodał.

Jak czytamy, pieniądze zebrane podczas kolędy mają być przeznaczone na remonty dwóch należących do parafii kościołów. Zachwycony ofiarnością wiernych proboszcz dodał, że do zebranej sumy dołoży 15 tys. zł z własnej kieszeni.

To nie wszystko. Ksiądz postanowił nagrodzić wiernych, organizując dla nich koncert zespołu Pectus. To zresztą nie pierwsza taka inicjatywna duchownego. W tym roku jako podziękowanie ściągnął do parafii zespół Golec uOrkiestra.

– Parafianie wiedzą, że zebrane datki nie są przecież dla mnie. Finansujemy z tego bardzo kosztowne remonty. Ponadto w samej kolędzie chodzi przecież o spotkanie, okazje do rozmowy, a nie o finanse – zaznacza cytowany przez WP ksiądz Sławomir Ratajczak.

ZOBACZ TAKŻE:

1. 500 plus do maja 2021 roku i bez dalszego planu. Program nie przynosi efektów

2. 13 dzieci nie żyje, 40 jest rannych. W zagranicznej szkole doszło do tragedii

3. Badania wywracają do góry nogami wszystko, co myśleliśmy o kotach. Nawet nie wiecie, jak bardzo was kochają

4. Awantura w programie na żywo. Poseł nie wytrzymał, wyszedł ze studia

5. Co się stało Sikorskiemu? Do sieci wyciekły zdjęcia

6. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News