Ksiądz
Źródło:pxhere
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 1 Listopada 2019

Ksiądz z Bełchatowa podczas mszy wezwał policję do 13-letniego chłopca. Kuriozalny powód

Ksiądz z bełchatowskiego kościoła pw. NMP Matki Kościoła zdecydował się wezwać policję, zauważywszy niepokojące zachowanie uczestniczącego w mszy świętej 13-letniego chłopca. Funkcjonariusze sprawy nie komentują, ale przekonani o potrzebie interwencji duchowni - jak najbardziej.

Czym zawinił uczestniczący we mszy chłopak? Miał przyjąć komunię świętą, po czym wypluć hostię i schować ją do kieszeni.

- Staraliśmy się wyjaśnić tę sytuację, ale było to trudne. Zapytaliśmy, kiedy 13-latek przystępował do spowiedzi, kiedy powiedział, że nie pamięta, zapytaliśmy po co przyjmował hostię? - relacjonował dla se.pl jeden z duchownych.

O co chodzi? Prokuratura nagle zmienia zdanie ws. Tęczowej Matki BoskiejO co chodzi? Prokuratura nagle zmienia zdanie ws. Tęczowej Matki BoskiejCzytaj dalej

Ksiądz nie wierzy w zeznania chłopca

Przy policji 13-latek tłumaczył swoje zachowanie bólem zęba. Księża nie dali jednak wiary jego zeznaniom. Na ich niekorzyść przemawia fakt, iż nastolatek miał się szarpać i podejmować próby ucieczki z kościoła.

Jaki jest więc prawdziwy powód, dla którego chłopiec zachował się w taki a nie inny sposób? Ksiądz ma pewne przypuszczenia.

- Mogłoby dojść, gdyby nie było natychmiastowej reakcji. Mamy specyficzny czas, jesteśmy tuż przed Wszystkimi Świętymi. 31 października jest halloween i często dochodzi do tego, że grupy osób są wynajmowane, by kraść hostię i dochodzi do profanacji na czarnych mszach świętych. Teraz ostrożność trzeba wzmożyć - powiedział.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News