Ksiądz miał molestować dziewczynki. Wielu mieszkańców wsi stoi za nim murem. WikipediaŹródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 9 Grudnia 2019

Wieś murem na księdzem-pedofilem. "Te dzieci opętał szatan"

Ksiądz pedofil i wieś stojąca za nim murem. Dlaczego wierni go bronią i stają po stronie domniemanego oprawcy, zamiast ofiar? Skandaliczny lincz na rodzinach dzieci, które miał molestować ksiądz.

Ksiądz z Ruszowa na Dolnym Śląsku miał molestować dziewczynki, m.in. sadzać je na kolana, rozbierać, całować i pozwalać sobie nawet na wkładanie rąk do ich majtek. Piotr M. podobno robił to wszystko już 30 lat temu na pierwszej parafii. Na ostatniej, w Ruszowie, też miało dochodzić do molestowania nieletnich dziewczynek. We wsi mówią: “dzieci się do niego garnęły”.

Jak donosił TVN24, pod koniec października br. przed Sądem Rejonowym w Zgorzelcu rozpoczął się proces księdza Piotra M., który oskarżony jest o wykorzystanie seksualne dwóch dziewczynek. W sumie do śledczych zgłosiło się 18 kobiet, które miały paść ofiarą duchownego. Jednak większość z tych przypadków uległa przedawnieniu. Kapłanowi za ten czyn grozi do 12 lat więzienia.

Ksiądz gwałcił Iwonę, od kiedy skończyła 12 lat. Kazał jej o tym mówić w konfesjonaleKsiądz gwałcił Iwonę, od kiedy skończyła 12 lat. Kazał jej o tym mówić w konfesjonaleCzytaj dalej

Ksiądz i mieszkańcy wsi kontra rodziny ofiar księdza

Mała Marysia bardzo cieszyła się ze zbliżającego się dnia Pierwszej Komunii Świętej. Trzy dni po komunii zaczęła płakać i wręcz wpadać w histerię, że nie chce chodzić do kościoła. Jej mama już wcześniej podejrzewała, że coś jest nie tak, ale do głowy jej nie przyszło, że wszystko to może być wina księdza proboszcza. Kiedy tylko Marysia opowiedziała o wszystkim mamie, ta od razu zgłosiła sprawę na policję. Był to 22 maja - trzy dni po komunii. Dzień później proboszcz został wyprowadzony z plebanii w kajdankach. Umieszczono go w areszcie i został oskarżony o molestowanie seksualne dwóch niepełnosprawnych umysłowo dziewczynek.

Wtedy wieś zaczęła wytykać palcami dziewczynkę i jej matkę. Ci, którzy do tej pory im się kłaniali, teraz na ich widok przechodzą na drugą stronę ulicy, a w sklepie celowo zajeżdżają drogę wózkami, a nawet plują pod nogi. W obronie dziewczynki i jej matki stają zupełnie obcy ludzie - aktywiści z "Ogólnopolskiego Strajku Kobiet" i "Dość Milczenia".

We wsi wśród wielu mieszkańców chodzą głosy, że wszystko to czysta intryga ze strony matki dziewczynki. Zarzucają jej, że oskarża księdza, bo marzy jej się odszkodowanie i lepsze życie z dala od Ruszowa. Wszystko miała mieć zaplanowane już trzy lata temu.

Mieszkańcy wsi nie mogą jej wybaczyć, że zniszczyła dobre imię zarówno proboszcza, jak i całego Ruszowa. Odgrywają się zatem. Wytykają, że jest samotną matką i pytają, gdzie się podział ojciec Marysi.

- Mówią też, żeby pamiętać, że karma wraca. A my będziemy się w piekle smażyć - opowiada matka dziewczynki. Dochodzi także do hejtu w sieci, w tym nawet na dzieci. Mieszkańcy wsi piszą m.in.: "Diabeł opętał te dzieci, żeby tak mówiły na naszego wysłannika z niebios".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Gigantyczne podwyżki dla wszystkich Polaków już za 22 dni. "Niektórzy tego nie wytrzymają"

2. Najczęstsze objawy nowotworu głowy i szyi. Warto je znać

3. Czy 500+ zostanie wypłacone przed świętami? Mamy informacje

4. Czy bezdzietni i single będą płacić podatek? Bykowe, jako alternatywa dla 500 plus

5. Tadeusz Rydzyk nie dotarł na urodziny Radio Maryja. Jego tłumaczenie powala

6. Media dotarły do informacji o stanie zdrowia Kaczyńskiego. Konieczna jest kolejna operacja