Ksiądz molestował 8-latkę. Tłumaczył, że przygotowuje ją do pierwszej komunii. Wikipedia/Lestat (Jan Mehlich)Źródło: Wikipedia/Lestat (Jan Mehlich)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 31 Stycznia 2020

Ksiądz molestował 8-latkę. Tłumaczył, że przygotowuje ją do pierwszej komunii

Ksiądz Marian B. miał pobudzać genitalia 8-letniej dziewczynki dziewczynki oraz onanizować się, zapewniając, że to normalny rytuał przed przystąpieniem do Pierwszej Komunii. Przeciwko duchownemu wystosowano akt oskarżenia.

Ksiądz B. przyjął święcenia w 1991 roku. Przez prawie 3 dekady pełnił posługę kapłańską m.in. Lesznie, Poznaniu, Solcu Nowym, Zbąszyniu, w powiecie wolsztyńskim oraz w Cielczy (powiat jarociński). W ostatniej z wymienionych pracował do 2018 roku. Wierni wspominali go ciepło, ponieważ dokończył remonty, rozpoczęte przez poprzedniego proboszcza. Byli zdziwieni, kiedy niespodziewanie, chwilę przed pierwszymi komuniami złożył wniosek u arcybiskupa o przeniesienie do innej parafii. Jako powód podał kwestie osobiste.

Dziennikarz się wygadał. Dziennikarz się wygadał. "TVN zwolni dziś dwoje prowadzących"Czytaj dalej

Ksiądz zapewniał, że to normalne

W tym samym czasie do organów ścigania w powiecie wolsztyńskim wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez duchownego. Po trwającym kilka miesięcy śledztwie, do sądu skierowano akt oskarżenia a wobec księdza zastosowano środki prewencyjne, takie jak policyjny dozór.

Ze uwagi na dobro pokrzywdzonych i ich rodzin, sprawa została wyłączona z jawności. Jej szczegóły opisał jednak ostatnio Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

 - Przychodziła za zgodą rodziców do kościoła uczyć się modlitw, ksiądz kazał jej zostawać, gdy wszystkie dzieci wychodziły. Kazał dziecku opowiadać o tym, jak się onanizuje i pytał, czy chciałaby za pieniądze wystąpić w filmie pornograficznym. Gdy opowiadał o tym dziewczynce, jednocześnie obnażał ją, pobudzał palcami jej genitalia i sam się onanizował. Kazał dziewczynce przychodzić wielokrotnie, tłumacząc jej, że księża tak robią z każdą dziewczynką tylko nie wolno o tym mówić, ośmiolatka nikomu więc o tym nie powiedziała. Dziewczynki wierzyły, że to, co robił ksiądz, jest tajemnym rytuałem, który przechodzą wszystkie dzieci idące do komunii, ale nie wolno o tym z nikim rozmawiać - czytamy.

Ksiądz może spędzić za kratkami nawet 12 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Użytkownicy diesli mogą być naprawdę źli. Będą poważnie przepłacać za ropę

2. LOT podjął decyzję ws. lotów do Chin. Nalegało wielu Polaków

3. Zły czas dla Patryka Jakiego. Policja weszła do mieszkania jego brata, usłyszał zarzuty

4. Tomasz Sekielski nie wytrzymał. Kurski straci nerwy widząc, co wymyślił

5. Nastolatka walczy o życie żubra. Wydano na niego wyrok, każdy może pomóc

6. Sytuacja jest poważna, mała córeczka gwiazdora disco polo w szpitalu. "Prosimy o modlitwę"