Ksiądz Witwicki. Youtube/Dobre Media Nowej EwangelizacjiŹródło: Youtube/Dobre Media Nowej Ewangelizacji
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 10 Lutego 2020

Ksiądz miał uzdrowić kobietę wodą święconą. "Coś ruszało się pod skórą brzucha, lekarze byli bezradni"

Ksiądz Krzysztof Witwicki wygłosił kazanie, w którym między innymi zdradził szczegóły egzorcyzmów, dokonywanych przez innego, znanego duchownego. Dla jednych jego słowa stanowią świadectwo a dla innych, zwłaszcza internautów rozpowszechniających nagranie z nim - pożywkę.

Kapłan jest prezesem fundacji Dobre Media Nowej Ewangelizacji oraz egzorcystą diecezjalnym diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Nagranie, na którym opowiada o niewiarygodnych egzorcyzmach zarejestrowane zostało w kościele pw. NMP Gwiazdy Morza w Ustce. We wspólnej modlitwie udział brały Siostry Kanoniczki Ducha Świętego, lokalni kapłani oraz młodzież. Witwicki był gościem specjalnym.

Zaginiony Polak nie żyje. Zginął straszną śmiercią, trwa śledztwoZaginiony Polak nie żyje. Zginął straszną śmiercią, trwa śledztwoCzytaj dalej

Z ambony opowiadał o cudach, które sam obserwował bądź doświadczył. Szczególną część kazania przeznaczył na opisanie historii, przekazanych mu przez słynnego, induskiego egzorcystę, Rufusa Pereirę. Podczas rekolekcji kapłańskich opowiadał m.in. o przypadku kobiety opętanej przed złego ducha swojej teściowej.

Ksiądz opowiada o egzorcyzmach

Kapłani nie mogą nagrywać egzorcyzmów, ale Pereira za zgodą swoich wiernych zarejestrował "modlitwy o uwolnienie". Na projektorze pokazał filmy uczestniczącym w rekolekcjach duchownym. Na Witwickim szczególne wrażenie zrobił jeden obraz.

- Kobieta bardzo mocno cierpiała, kilkanaście lat. Cierpiała dosłownie w taki sposób, było widać na filmie, że pod skórą brzucha coś się porusza. Egzorcysta zapytał, od kiedy to się dzieje. Kobieta nie mogła sobie przypomnieć - zaczął opowiadać ksiądz.

Lekarze mieli być w tej sytuacji bezradni. Kobieta zdążyła zebrać ogromną dokumentację medyczną, ale nigdy nie zostać uleczona.

- Kiedy ojciec Rufus pytał, mówiła, że to chyba od momentu zawarcia małżeństwa (...) Przypomniało jej się, że teściowa podała jej mleko do picia i powiedziała, że ma je wypić do dna. Okazało się, że to mleko było ogarnięte klątwą. Kiedy ojciec Rufus już wiedział w jaki sposób się modlić, zaczął się modlić. I kiedy zaczął się modlić, demon przemówił głosem tej teściowej (...) Proszę sobie wyobrazić że w czasie tej modlitwy kobieta zwymiotowała, pijąc wodę święconą, mleko które piła kilkanaście lat wcześniej - dokończył Witwicki.

Fragment nagrania został wycięty i krąży teraz po mediach społecznościowych.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Od marca wejdzie prawo, które doprowadzi cię do ruiny

2. Rozwód rozrywa rodzinę królewską, jest oficjalne potwierdzenie. Królowa jest wściekła

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Krzysztof Cugowski nagle chwycił mikrofon na pogrzebie Lipki. Wszyscy usłyszeli jego słowa, bliscy zalali się łzami

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News
Chcesz wiedzieć o najważniejszych wydarzeniach? Kliknij i dołącz za darmo do ekskluzywnej listy czytelników informowanych na bieżąco