Ksiądz Kneblewski i kontrowersje. youtube.com/Trudno Byc KatolikiemŹródło: youtube.com/Trudno Byc Katolikiem
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 9 Stycznia 2021

Kapelan narodowców prowadzi antyszczepionkową krucjatę. "Bandytów, jak mam nadzieję, czeka Norymberga"

Ksiądz Kneblewski znany był do tej pory głównie ze swoich sympatii do narodowców. Dziś na Facebooku prowadzi "kampanię" przeciwko szczepionkom na koronawirusa. W mediach społecznościowych opowiada o zagrożeniach jakie niesie wakcynacja i zachęca do jej odmawiania.

  • Ksiądz Kneblewski znany jest w środowisku duchownych jako "kapelan narodowców"
  • W mediach społecznościowych duchowny prowadzi "kampanię" przeciwko szczepieniom na koronawirusa

Ksiądz Kneblewski, znany ze swoich śmiałych komentarzy w mediach społecznościowych powraca na nagłówki z nową kontrowersyjną kwestią. 

Ksiądz Kneblewski vs szczepionki

Ksiądz Roman Adam Kneblewski to proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Niestroniący od publicznych wypowiedzi w mediach, szybko zaczął być postrzegany jako "kapelan narodowców", sympatyzujący ze środowiskami skrajnie prawicowymi. 

Wielokrotnie sprzeciwiał się i krytykował głowę Kościoła w postaci papieża Franciszka, co nie skłoniło dotąd jego przełożonych do jego suspendowania, przeciwnie - ksiądz Kneblewski wciąż śmiało zabiera głos w mediach, głównie tych społecznościowych. 

Niespodziewanie Jakimowicz wziął gitarę, w tle leciała muzyka. Ogórek zaczęła tańczyć, wszystko na wizji Niespodziewanie Jakimowicz wziął gitarę, w tle leciała muzyka. Ogórek zaczęła tańczyć, wszystko na wizji "W Kontrze"Czytaj dalej

Kontrowersyjne i szkodliwe dla Kościoła wypowiedzi to jednak nie wszystko. W ostatnim czasie, duchowny stał się niejako autorytetem wśród antyszczepionkowców, a na jego Facebooku możemy odnaleźć bardzo niepokojące wpisy. 

Zgubne skutki takiego paskudztwa (wytworu inżynierii genetycznej) mogą się okazać po miesiącach lub po latach - to tylko jedna z wielu wypowiedzi kapłana, który przestrzega przed szczepieniami na koronawirusa. 

Patron antyszczepionkowców 

Przeraża naiwność potencjalnych ofiar. Toteż miłość bliźniego przynagla nas, aby ostrzegać - napisał w jednym ze swoich wpisów ksiądz Kneblewski. 

W innej publikacji duchowny zdecydował się pójść o krok dalej i wyrazić nadzieję, że osoby, które "przymuszają" innych do szczepień, zostaną kiedyś skazane

Otrzymałem dzisiaj sms-a od młodej żony w stanie błogosławionym z prośbą o modlitwę za jej męża, który pracuje w sorcie mundurowym, a którego szantażują i grożą wyrzuceniem z pracy, jeżeli - podobnie, jak pozostali - nie da się zaszczepić. Szymuś, jestem dumny z Ciebie, a tych bandytów, jak mam nadzieję, czeka Norymberga! - grzmiał na Facebooku kapłan. 

Pierwszy etap powszechnego szczepienia na koronawirusa rozpocznie się w Polsce już 15 stycznia. Pierwszeństwo mają pensjonariusze domów opieki społecznej, seniorzy, służby mundurowe i nauczyciele. 

Wg. badań Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i ARC Rynek i Opinia, aż 38 % Polek i Polaków już teraz deklaruje, że nie zamierza skorzystać ze szczepionki. 

(Zdjęcie wyróżniające jest screenem nagrania "KS. PRAŁAT ROMAN KNEBLEWSKI I TEGO SZATAN BOI SIĘ NAJBARDZIEJ", zamieszczonego na kanale "Trudno Być Katolikiem - youtube.com/Trudno Być Katolikiem)

Źródło: gazeta.pl, facebook.com/ksroman.kneblewski, wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: