Ksiądz. WikipediaŹródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Listopada 2019

Blog, który wstrząśnie kościołem katolickim. Katarzyna opisała ze szczegółami, co zrobił jej ksiądz

Ksiądz więził, bił i gwałcił Katarzynę, od kiedy skończyła 13. rok życia. Kobieta we wstrząsającej relacji opisuje swój dramat.

Trudna sytuacja rodzinna 12-letniej wówczas Katarzyny ułatwiła Romanowi B. namówienie rodziców dziewczynki, by oddali ją pod opiekę byłego już duchownego i pozwolili jej przenieść się do znajdującego się w innym mieście internatu. Zdaniem Justyny Kopińskiej, autorki głośnej książki "Z nienawiści do kobiet", która jako pierwsza nagłośniła całą sprawę, ofiara zwróciła na siebie uwagę uczącego ją religii księdza, ponieważ zwykle wyglądała na wyraźnie przybitą, a nawet płakała na lekcji, co było sygnałem dla Romana B., że z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie ona łatwą ofiarą. Panujące w domu dziewczynki realia zostały obrazowo opisane przez Kopińską; wśród nich: wszechobecna przemoc, alkohol czy próby samobójcze matki 26-letniej dziś Katarzyny.

Stanisław Michalkiewicz się nie wypłaci. Kolejne pismo w prokuraturzeStanisław Michalkiewicz się nie wypłaci. Kolejne pismo w prokuraturzeCzytaj dalej

Ksiądz bił, gwałcił i więził

Internat, w którym miała zamieszkać, okazał się pustym mieszkaniem matki Romana B.  Wtedy własnie rozpoczął się dramat kobiety - gwałconej, bitej i faszerowanej psychotropami - opisywany przez nią na wstrząsającym, prowadzonym na Facebooku blogu. Na "Skrzywdził mnie w dzieciństwie ksiądz, teraz krzywdzi Kościół Katolicki" możemy odnaleźć liczne szokujące, a nierzadko wręcz makabryczne relacje autorki z przeżytej tragedii.

Ksiądz skutecznie odseparował ją od rówieśników, nakazując wracać do domu zaraz po szkole i bijąc za najmniejsze choćby spóźnienia. Przekonywał, że jest na niego skazana, ponieważ rodzice już jej nie chcą. Nocami gwałcił dziewczynkę, krzycząc, że "Bóg przestał ją kochać".

- Przyszedł, położył się obok i gwałcił mnie kilka godzin z przerwami… Nie byłam w stanie się bronić, moje szarpanie, kopanie nic nie dawało a jedynie się wściekał i był jeszcze brutalniejszy - pisze kobieta.

Gwałty wydarzały się regularnie. Pani Katarzyna za szczegółami opisuje również wygląd i upodobania seksualne księdza:

- Jeśli nie kąpał się tego dnia ze mną to szedł po mnie się kąpać i tak też było tego dnia. Podał leki i kazał się położyć do łóżka. Oprócz sutanny miał tylko kilka rzeczy. Bardzo mało. Praktycznie zawsze chodził w tym samym. Nigdy nie zapomnę niebieskiego polara. Miał go na sobie nawet w trakcie procesu Sądowego karnego, kiedy go przywozili z więzienia. Był obleśny. ohydny. Miał ohydny zapach potu. Nigdy też nie zapomnę jego ohydnych krótkich włosów i skóry, która mu się zawsze na tej głowie łuszczyła i używał do mycia głowy szamponu dla dzieci. Kiedy wrócił tego wieczoru z łazienki powiedział że chce mnie nasmarować całą oliwką i też to zrobił, robił to bardzo często. Tak samo często gwałcił mnie różnymi przedmiotami.

Kiedy dziewczyna zaszła w ciążę, Roman B. zmusił ją do aborcji, grożąc, że ją zabije, jeśli komukolwiek o tym wspomni. O pierwszych chwilach po zabiegu również możemy przeczytać na blogu.

- Pamiętam dopiero moment jak obudziłam się na plebanii w Stargardzie, on siedział wtedy przy komputerze i coś pisał, a mnie tak bardzo bolało całe podbrzusze, miałam spodnie brudne od krwi. Zaczęłam płakać i mówiłam mu, że bardzo boli, że nie mogę wstać. Powiedział, że dostałam leki przeciwbólowe i ból minie. Długo później krwawiłam - pisze pani Katarzyna i dodaje, że po aborcji ksiądz dalej ją gwałcił, nie pozwalając nawet zagoić się powstałym w wyniku aborcji ranom.

Mimo że od opisanej tu tragedii minęły lata, pani Katarzyna wciąż nosi na sobie piętno tamtych dni, nie mogąc normalnie funkcjonować. Za poniesione krzywdy sąd przyznał kobiecie milion złotych odszkodowania oraz dożywotnią rentę.

Roman B. został skazany na osiem lat więzienia, wyrok ten jednak został skrócony o połowę w 2010 roku. Po dwóch latach wyszedł na wolność, by zamieszkać w domu dla księży emerytów.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Polskie gwiazdy, które mówią otwarcie o swojej orientacji. Nie tylko te młodego pokolenia

2. Sąd biskupi uznał ofiarę księdza-pedofila "współwinną grzechu"

3. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe

4. Tego nie można cenzuralnie skomentować. Publicysta Radio Maryja ujawnił dane ofiary księdza pedofila

5.  Lidl pospiesznie wycofuje ze sprzedaży podstawowy produkt. Może wywołać raka

6. Oko wypełniło mu się krwią i nagle stracił wzrok. Gwiazdor "Kiepskich" przeżył dramatyczne chwile