. CEN/@ArqBrasilia/EuroPics/East News
Źródło: CEN/@ArqBrasilia/EuroPics/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 16 Stycznia 2020

Ksiądz dostał zakaz wypowiadania się w mediach. Wszystko przez kontrowersyjny wpis

Ksiądz Grzegorz Kramer od wtorku nie schodzi ze świecznika. Wszystko za sprawą kontrowersyjnego wpisu, który zamieścił za pośrednictwem swojego Twittera. Choć go usunął i przeprosił, zakazano mu wypowiedzi publicznych.

Przypominamy - we wtorek ksiądz Grzegorz Kramer odniósł się do słów Benedykta XVI. Emerytowany papież w książce "Z głębi naszych serc" skrytykował postawę swojego następcy, który w czasie synodu biskupów na temat Amazonii sugerował odejście od celibatu.

- Celibat [przyp. red.] jest niezbędny, aby nasza droga ku Bogu mogła pozostać fundamentem naszego życia - argumentował Benedykt XVI.

Wypłynął skandaliczny dokument. Tak duchowni chronią się przed oskarżeniami o pedofilięWypłynął skandaliczny dokument. Tak duchowni chronią się przed oskarżeniami o pedofilięCzytaj dalej

Do słów byłego papieża we wtorek postanowił odnieść się ksiądz Grzegorz Kramer.

- Miał milczeć, a póki co, teraz zaczyna mówić. Jednak chyba lepiej, aby papieże umierali - napisał na swoim Twitterze.

Duchowny usunął i przeprosił za wpis. Dla jego przełożonych to jednak za mało.

Ksiądz z zakazem publicznych wypowiedzi

- Nikomu, nigdy nie życzyłem śmierci, tak również było w tym wypadku. Odniosłem się tylko do sytuacji, że mamy papieża Franciszka, w czasie, w którym żyje Jego Poprzednik, co nie jest sytuacją zwykłą. Pisząc, że »chyba lepiej, żeby papieże umierali«, miałem na myśli tylko to, że wtedy nie byłoby sytuacji, w których (co jest przecież faktem) część ludzi Kościoła przeciwstawia zdania dwóch papieży i nimi manipuluje. Stąd moje emocje. Lepsza i bardziej jednoznaczna treść tego zdania powinna brzmieć: lepiej by było, gdyby papieże nie abdykowali - tłumaczył się ks. Kramer.

Tłumaczenie duchownego nie przekonało jednak jego przełożonych. Prowincjał Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego zakazał mu wypowiedzi publicznych oraz nakazał usunięcie profli z mediów społecznościowych.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne. Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki

2. Najlepsze powitanie na lotnisku na świecie. Wnuczkowie wymyślili dla babci coś niesamowitego [FILM]

3. Jurek Owsiak nie odpuszcza dziennikarzom TVP. Spotkają się w sądzie

4. Arcybiskup Stanisław Gądecki ratuje pedofila. Ksiądz usunięty z kapłaństwa znów w kurii

5. Porównano kwotę, jaką WOŚP zebrało przez 28 lat z pieniędzmi od rządu dla TVP. Robi się słabo

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom