ksiądz dymer. „Najdłuższy proces Kościoła” TVN24 / szczecin.naszemiasto.plŹródło: „Najdłuższy proces Kościoła” TVN24 / szczecin.naszemiasto.pl
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Lutego 2021

Nie żyje ksiądz Andrzej Dymer

Ksiądz Andrzej Dymer, oskarżany o seksualne wykorzystywanie nieletnich, nie żyje, wynika z informacji przekazanych przez portal Gazeta.pl. Informację potwierdziła szczecińska kuria. Kapłan miał ponieść konsekwencje czynów pedofilskich.

Portal Gazeta.pl potwierdził tę informację w Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej. Jej przedstawiciele przekazali, że oskarżany o pedofilię ksiądz od dawna zmagał się z poważną chorobą.

Ksiądz Andrzej Dymer nie żyje

Przypomnijmy, że w minionym tygodniu Dymer został odwołany przez abp. Andrzeja Dzięgę z funkcji dyrektora Instytutu Medycznego im. Jana Pawła II w Szczecinie.

Przez ponad 25 lat Trybunałowi Kościelnemu nie udało się prawomocnie zakończyć procesu w sprawie molestowania chłopców. Szczecińscy biskupi mieli posiadać wiedzę dotyczącą czynów duchownego od 1995 roku.

O nadużyciach kapłana zrobiło się głośno po publikacji wczorajszego materiału telewizji TVN24.

Marzena Rogalska zakończyła współpracę z TVP po 12 latach. „Najtrudniejszy dzień w mojej karierze zawodowejMarzena Rogalska zakończyła współpracę z TVP po 12 latach. „Najtrudniejszy dzień w mojej karierze zawodowej"Czytaj dalej

W reportażu autorstwa Zbigniewa Nosowskiego „Najdłuższy proces Kościoła” przedstawiono relacje ofiar księdza Andrzeja Dymera oraz szczegóły przeszło ćwierćwiecznej opieszałości hierarchów kościelnych w pociągnięciu duchownego do odpowiedzialności.

Szczecińscy hierarchowie mieli wiedzieć o procederze przemocowym od połowy lat dziewięćdziesiątych. Mimo to śledztwo zostało wszczęte dopiero w roku 2008 roku, kiedy to Gazeta Wyborcza nagłośniła sprawę.

źródło: Gazeta.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: