Kolęda duszpasterska. https://pixabay.com/pl/photos/wizyta-duszpasterska-kolęda-1111890/
Źródło: https://pixabay.com/pl/photos/wizyta-duszpasterska-kolęda-1111890/
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 28 Grudnia 2019

Ksiądz chodzi po kolędzie, parafianie się chowają. "Wydało go chrapanie"

Ksiądz, który odwiedza domy parafian, chodząc po kolędzie, zmusza ich do wyszukiwania prawdziwie kreatywnych sposobów na schowanie się przed kapłanem.

Sezon wizyt duszpasterskich zbliża się wielkimi krokami. Jedni czekają na wizytę księdza. Inni wymyślają, jak się przed nim ukryć.

Zabawne przykłady unikania księdza podaje portal Nowiny 24.

W czasach PRL-u święciła triumfy. Co się stało z kultową gwiazdą?W czasach PRL-u święciła triumfy. Co się stało z kultową gwiazdą?Czytaj dalej

Ksiądz coraz częściej napotyka kryjących się wiernych

Jednego z opisywanych mężczyzn wydały wydobywające się z jego ust odgłosy chrapania. Emeryt ukrył się przed wikariuszem w innym pokoju. Niestety, znużony długim oczekiwaniem księdza, zasnął. Wiernych zdradza również m.in. kaszel czy pozostawione w przedpokoju buty. Nierzadko księdza alarmuje również pies szczekający pod drzwiami pokoju, w którym akurat schował się próbujący uniknać wizyty księdza właściciel zwierzęcia.

Nader interesujące są również opisywane przez portal nietypowe miejsca kryjówek. Wśród nich choćby szafa, piwnica czy poddasze. Zdarzały się jednak również przypadki ukrywania w łazience czy nawet na balkonie.

Coraz więcej Polaków decyduje się nie przyjmować chodzącego z kolęda księdza. Jeszcze niedawno nieprzyjmujący księdza mieszkaniec mógł liczyć na oburzenie i pogardę ze strony sąsiadów. Trend jednak zdaje się zmieniać. Według badania firmy Ariadna dla portalu wp.pl co piąty Polak nie ugości w tym roku kapłana. 14 proc. pytanych nie podjęło jeszcze decyzji.

Niezależnie od naszych przekonań, powinniśmy, zdaje się, cieszyć się z faktu, że drzwi księdzu otwierają coraz częściej jedynie ci, którzy odczuwają prawdziwą potrzebę rozmowy i błogosławieństwa ze strony duchownego.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. W Boże Narodzenie zmarła 15-letnia Gabrysia. Na jej leczenie Polacy uzbierali 4 miliony złotych

3. Żona Adama Słodowego czekała miesiąc na jego pogrzeb. Dlaczego?

4. Kaczyński przy Pani Basi powiedział okrutny żart. Współpracownik prezesa zdradził jego treść

5. Lepiej usuń te aplikacje ze swojego telefonu. Po niepokojącym raporcie dot. złośliwego oprogramowania, Google Play pozbyło się już 40

6. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala