Ksiądz Andrzej A.. Screen z monitoringu
Źródło: Screen z monitoringu
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 10 Stycznia 2020

Ksiądz zaatakował młodego mężczyznę, wszystko widać na monitoringu. Skandaliczna postawa prokuratury

Ksiądz Andrzej A., nie po raz pierwszy posunął się do rękoczynów. Kustosz Sanktuarium Marii Śnieżnej na Górze Iglicznej w 2016 roku poraził paralizatorem turystę. Powód? Próbował wejść na teren świątyni z psem. Ostatni wyczyn duchownego napawa jeszcze większą odrazą, czego ewidentnie nie dostrzega prokuratura.

Za wybryk z turystą ksiądz skazany został na 10 miesięcy ograniczenia wolności i 30 godzin prac społecznych. Uzbroił się jednak w dobrego adwokata, przy pomocy którego efektownie unikał kary. Powodem miał być jego stan zdrowia.

Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamyAnna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamyCzytaj dalej

Tymczasem kondycja księdza zdaje się być całkiem dobra. W tym samym roku znalazł sobie kolejną ofiarę - młodego mężczyznę, który na korytarz sanktuarium wszedł w czapce z daszkiem. Duchowny wraz z grupą towarzyszy zaatakował "intruza". Gospodyni wyrwała mu telefon a reszta osób zaczęła go szarpać. Do bójki dołączył się w końcu sam Andrzej A. Wszystko uchwycone zostało na monitoringu.

Ksiądz nie jest winny

Poszkodowany odzyskał telefon i następnego dnia udał się na komisariat. Powiadomił policję o napaści. W tym samym czasie zawiadomienie złożył ksiądz. Obie sprawy zostały oddalone. Dopiero teraz, 3 lata po zdarzeniu Prokuratura Okręgowa w Świdnicy sporządziła akt oskarżenia przeciwko poszkodowanemu. Mężczyzna miał dokonać "obrazy uczuć religijnych".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zapukają do drzwi i sprawdzą, czy stosujesz się do przepisów. Ten, kto ich nie wpuścił stanie przed sądem

2. 4-latka wypadła z łódki i zaginęła w dżungli. Po 5 dniach ratownicy natrafili na niewiarygodny widok

3. Przed śmiercią kultowy aktor pobierał głodową emeryturę. W podobnej sytuacji znajduje się wiele gwiazd dawnych lat

4. Leszek Miller ujawnił kulisy startu Magdaleny Ogórek w wyborach. Mocne słowa

5. Polityk PiS kpi z Pawła Adamowicza. Miał zataić dochody

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI