Ksiądz. Facebook/Monika Wróblewska
Źródło: Facebook/Monika Wróblewska
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Października 2020

Media: Ksiądz groził uczestnikom protestu bronią. Niepokojące doniesienia z Polski

Jak podają media, ksiądz ruszył z bronią w kierunku protestujących. Na miejscu natychmiastowo zareagowali funkcjonariusze policji. Kapłan miał być agresywny. Według lokalnej prasy, groził kobietom "wystrzeleniem ich wszystkich".

Od czterech dni trwają protesty Strajku Kobiet. Gigantyczna grupa społeczna w całej Polsce organizuje liczne manifestacje. Zgromadzenia odbywają się zarówno pod Sejmem, Pałacem Namiestnikowskim, Trybunałem Konstytucyjnym, jak i pod siedzibą Radia Maryja. Szczególne zaangażowanie w walkę o prawa kobiet wykazują Torunianki oraz mieszkanki okolicznych gmin. Protestujący z Czernikowa spotkali się z agresywną reakcją ze strony duchownego. Ksiądz miał grozić demonstrującym bronią.

Prezenterka TVP zrezygnowała nagle z pracy i poparła strajk kobiet. Na odchodne napisała kilka słówPrezenterka TVP zrezygnowała nagle z pracy i poparła strajk kobiet. Na odchodne napisała kilka słówCzytaj dalej

Media podają, że ksiądz rzucił się na protestujących z bronią. "Powystrzelałbym je wszystkie"

Strajk Kobiet wskazuje wprost, że znalazł się na wojnie z fundamentalistami religijnymi. Winą za orzeczenie TK obarczają zarówno polityków Zjednoczonej Prawicy, jak i Kościół katolicki. Duchowni od lat serwują konserwatywny przekaz, według którego aborcja powinna zostać zakazana. Ksiądz z Torunia przekroczył jednak wszelkie granice. Doniesienia w sprawie przedstawiła aktywistka z Czernikowa, Monika Wróblewska.

Lokalna działaczka opublikowała nagranie, na którym widzimy interwencję policji. Trudno dostrzec, co konkretnie zrobił ksiądz, jednak z relacji portalu Ddtoruń.pl wynika, że duszpasterz miał rzucić się na protestujących z bronią. Co więcej, miał deklarować, że najchętniej "powystrzelałby je wszystkie". Zakonnik został ujęty przez funkcjonariuszy policji. Wciąż trwają czynności względem księdza. Niewykluczone, że zostaną mu postawione konkretne zarzuty.

Nie wiemy, jaką bronią miał grozić protestującym. Z przedstawionego przez Ddtoruń.pl cytatu możemy się domyślać, że chodziło o jeden z rodzajów broni palnej. Warto jednak zaznaczyć brak oficjalnego potwierdzenia zdarzenia przez służby mundurowe. Lokalna prasa wciąż czeka na oświadczenie policji.

Kinga Duda nieoczekiwanie przerwała milczenie ws. protestów kobiet. Niewiarygodne oświadczenieKinga Duda nieoczekiwanie przerwała milczenie ws. protestów kobiet. Niewiarygodne oświadczenieCzytaj dalej

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży możemy dokonać aborcji w przypadku, gdy ciąża jest efektem czynu zabronionego, zachodzi zagrożenie dla życia lub zdrowia matki oraz przez wady embriopatologiczne. Orzeczenie TK, popierane przez księży, wymusza na rządzących wykreślenie trzeciej przesłanki.

Orzeczenie podważyły między innymi posłanki Lewicy. Parlamentarzystki uważają, że skład Trybunału Konstytucyjnego został powołany z naruszeniem przepisów. Strajk Kobiet zaś wskazał wprost, że nie interesuje go sposób, w jaki Prawo i Sprawiedliwość unieważni decyzję Trybunału. Aktywistki zarzucają duchowieństwu bezpośrednie wpływanie na decyzje wysoko postawionych polityków. Konferencja Episkopatu Polski odcięła się od oskarżeń, wskazując na rzekomy brak wpływu na postanowienia członków TK.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy może nastąpić całkowity lockdown w Polsce. Padły konkretne informacje
2. Polacy przygotowują się na drugą falę. Dwa produkty znikają w ekspresowym tempie
3. Nikt nie jest w stanie pomóc, stan Maryli Rodowicz się pogorszył. Najnowsze słowa artystki niepokoją

Postawa, jaką wykazał się ksiądz, wywołała lawinę komentarzy. Oburzona opinia publiczna domaga się natychmiastowego wyciągnięcia konsekwencji względem członka wspólnoty wyznaniowej. Materiał Moniki Wróblewskiej został opublikowany na Facebooku 2 godziny temu. Możecie znaleźć go pod tym LINKIEM.

Przypomnijmy, że dziś trwa strajk generalny w całej Polsce. Pracownice oraz przedsiębiorczynie odmówiły stawienia się w pracy. Wciąż nie wiemy, ile konkretnie osób zrezygnowało z realizowania obowiązków zawodowych. Konkretne dane zostaną zgromadzone i przedstawione przez Strajk Kobiet po zakończeniu akcji.

Ksiądz wparował w tłum protestujących kobiet. Po kilku jego słowach dostał wielkie brawa od uczestniczek strajkuKsiądz wparował w tłum protestujących kobiet. Po kilku jego słowach dostał wielkie brawa od uczestniczek strajkuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oficjalnie: wprowadzają lockdown. Jest już potwierdzenie, wiadomość z zagranicy zaskakuje
  2. Nieoficjalne: Polaków może czekać kolejny lockdown. Decyzja w tej sprawie ma zapaść już niebawem
  3. Krystyna Pawłowicz miała wypadek samochodowy. Informacje napływają z mediów
  4. Wstrząsające doniesienia TVN. Ustalono, kim jest mężczyzna, który wjechał w protestujące kobiety
  5. Rozpędzony czołg z impetem wjechał w osobową Skodę. Niezwykły wypadek - Wideo
  6. Wymieszaj składniki widelcem i wyłóż na patelnię. W mniej niż 5 minut zrobisz placuszki lepsze niż placki ziemniaczane

Źródło: [ddtorun.pl/Facebook/Monika Wróblewska]