Ksiądz. Twitter/Łukasz Kohut
Źródło: Twitter/Łukasz Kohut
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Października 2020

Ksiądz wparował w tłum protestujących kobiet. Po kilku jego słowach dostał wielkie brawa od uczestniczek strajku

O co chodzi? Ksiądz niespodziewanie otrzymał gromkie brawa na proteście kobiet. Duchowny wszedł między tłum i wygłosił zaledwie jedno hasło. Wszystko się nagrało, a materiał właśnie okrąża media społecznościowe.

Do niecodziennego incydentu doszło na terenie jednej z katowickich parafii. Europarlamentarzysta z Wiosny Roberta Biedronia opublikował nagranie z kobiecego protestu. Wczoraj, jak wynika z materiału, grupa kilkudziesięciu osób wdała się w dyskusję z duchownym. Ksiądz postanowił wyjść z kościoła. Wielu mogłoby się zdawać, że incydent zakończy się wielką awanturą.

Początkowo kapłan nie krył zaskoczenia postawą zgromadzonych. - Jesteście przeciwko Kościołowi czy przeciwko nam, duchownym? - dociekał. Uczestniczki odpowiedziały krótko. Podkreśliły, że sprzeciwiają się ingerencji związku wyznaniowego w politykę. Chwilę później ksiądz przedstawił ważną deklarację. - To tylko powiem, ja jestem przeciwko PiS-owi też - wypalił duszpasterz. Krótkie hasło wywołało istny aplauz.

Mamy komentarz Agaty Dudy ws. Strajku kobiet. Padła niebywała deklaracjaMamy komentarz Agaty Dudy ws. Strajku kobiet. Padła niebywała deklaracjaCzytaj dalej

Nagle ksiądz otrzymał gromkie brawa. Wskazał, że nie popiera PiS-u

Nie był to jednak koniec rozmowy kapłana z kobietami. Manifestanci zarzucali hierarchom bezpośrednie wpływanie na decyzje rządzących. Kilkuminutowa debata przebiegła w pokojowej atmosferze. Księża reagują na demonstracje pod kościołami na różne sposoby. Przypadek proboszcza z Katowic zdaje się odosobniony.

Konferencja Episkopatu Polski 25 października wydała ważne stanowisko, w którym potępiła profanację katolickich świątyń. Zadeklarowano też dalszą walkę o pełny zakaz aborcji w Polsce. "Dobrowolna decyzja pozbawienia życia niewinnej istoty ludzkiej jest zawsze złem z moralnego punktu widzenia i nigdy nie może być dozwolona ani jako cel, ani jako środek do dobrego celu" - czytamy we fragmencie komunikatu.

"Wulgaryzmy, przemoc, obelżywe napisy i zakłócanie nabożeństw oraz profanacje, których dopuszczono się w ostatnich dniach – mimo iż mogą one pomóc niektórym osobom w rozładowaniu ich emocji – nie są właściwą metodą działania w demokratycznym państwie" - komentowali członkowie KEP.

Kinga Duda nieoczekiwanie przerwała milczenie ws. protestów kobiet. Niewiarygodne oświadczenieKinga Duda nieoczekiwanie przerwała milczenie ws. protestów kobiet. Niewiarygodne oświadczenieCzytaj dalej

Co ciekawe, część księży z warszawskich parafii zaangażowała do ochrony kościołów członków skrajnie prawicowych ugrupowań. Pomoc obiecała również młodzieżówka Prawa i Sprawiedliwości. Ksiądz z parafii św. Krzyża w stolicy uzyskał niemal natychmiastowa wsparcie członów ONR-u i Młodzieży Wszechpolskiej. Między "ochroniarzami" a strajkującymi kobietami doszło wówczas do starć. Dwie osoby wymagały pomocy lekarskiej. Na placu Trzech Krzyży zaś poważnie zraniono przedstawiciela nacjonalistycznych ruchów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy może nastąpić całkowity lockdown w Polsce. Padły konkretne informacje
2. Banki szykują się na kolejne dokręcenie śruby. Utrudnienia w dostępie do pieniędzy czekają wiele osób
3. Nikt nie jest w stanie pomóc, stan Maryli Rodowicz się pogorszył. Najnowsze słowa artystki niepokoją

Przypomnijmy, że część elewacji kościołów uległo zniszczeniom. Na budynkach namalowano hasła "Aborcja bez granic" czy też "Macie krew na rękach". Organizatorzy protestów deklarują, że księża zaczęli uczestniczyć w politycznej grze, więc spotkali się z takim traktowaniem, jak reszta polityków.

Nagranie zostało publikowane przez Łukasza Kohuta na Twitterze.

ksiądz

Prezenterka TVP zrezygnowała nagle z pracy i poparła strajk kobiet. Na odchodne napisała kilka słówPrezenterka TVP zrezygnowała nagle z pracy i poparła strajk kobiet. Na odchodne napisała kilka słówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejne zmiany dla Polaków. Wyciekło, co planuje rząd, chodzi o kwarantannę dla kolejnych grup
  2. Nieoficjalne: Polaków może czekać kolejny lockdown. Decyzja w tej sprawie ma zapaść już niebawem
  3. Krystyna Pawłowicz miała wypadek samochodowy. Informacje napływają z mediów
  4. Wstrząsające doniesienia TVN. Ustalono, kim jest mężczyzna, który wjechał w protestujące kobiety
  5. Do sieci wyciekło oburzające nagranie z płockiej szkoły. Nauczycielka w pełen agresji sposób odmówiła uczennicom możliwości strajkowania
  6. Przepis na najszybsze ciasto bez pieczenia. Robi się niemal samo, wygląda i smakuje obłędnie

Źródło: [Twitter/Łukasz Kohut]