Ksiądz zachował się w sposób lekceważący względem policjantów. Sprowadził ich wręcz do poziomu dziecka.. YouTube/ W obronie Mszy Św. P-ń Wroniecka 9. Msza TrydenckaŹródło: YouTube/ W obronie Mszy Św. P-ń Wroniecka 9. Msza Trydencka
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 28 Maja 2020

Zadziwiająca reakcja księdza na interwencję policji. Potraktował mundurowych jak dzieci, wszystko się nagrało

Ksiądz z Poznania zachował się w sposób lekceważący względem policjantów. Sprowadził ich wręcz do poziomu dziecka. Nie mieli przy nim szans, argumentów i stanowczej reakcji także zabrakło. Kontrowersyjny duchowny wyraźnie pokazał funkcjonariuszom policji, kto tutaj rządzi. W sieci zawrzało, potępiana jest zarówno postawa księdza, jak i mundurowych. Jak się okazuje, to najpewniej ks. Michał Woźnicki, którzy jest dobrze już znany ze swoich kontrowersyjnych praktyk i zachowań, nawet w samym środowisku kościelnym.

Po sieci krąży zadziwiające nagranie, które może budzić zaskoczenie i wiele pytań. Widać na nim konfrontację księdza z policjantami. Sytuacja miała miejsce w Poznaniu.

Przedziwne kartki nagle pojawiły się na polskich cmentarzach. Zaskakujący komunikat, o co chodzi?Przedziwne kartki nagle pojawiły się na polskich cmentarzach. Zaskakujący komunikat, o co chodzi?Czytaj dalej

Ksiądz kontra poznańscy policjanci. Interwencja i przesłuchanie, tylko czyje?

Nagranie z interwencji policji w Poznaniu może zadziwiać. Oglądając materiał, ciężko stwierdzić, kto faktycznie jest tutaj w roli funkcjonariusza policji i podejmuje interwencję. Trudno nie odnieść wrażenia, że policjanci nie mają nic do powiedzenia przy wyraźnie wzbudzającym u nich strach i respekt księdzu.

Filmik pochodzi prawdopodobnie z maja, być może z ostatnich dni. Ksiądz zwraca się do policjantów jak do dzieci, w sposób lekceważący i protekcjonalny oraz ewidentnie nie traktuje ich poważnie, tak samo jak interwencji, o której informują funkcjonariusze. Dodatkowo duchowny zadaje im różne dziwne pytania oraz wyraźnie podważa ich autorytet. Policjanci pozostają jednak bez stanowczej reakcji oraz wykonują polecenia księdza, a także mu przytakują.

Duchowny z nagrania przedstawia się jako Michał Woźnicki. Co ciekawe, jest już dobrze znany ze swoich radykalnych i kontrowersyjnych poglądów oraz zachowań. Ma także problemy z samym Kościołem Katolickim - dwa lata temu salezjanie usunęli go ze swoich szeregów i nakazali opuścić zakon, jednak ksiądz nie chce się wyprowadzić i ustąpić oraz dalej pełni swoje posługi.

"Policja przesłuchuje księdza czy odwrotnie? Oceńcie sami" - pisze sugestywnie użytkownik Twittera w opisie do fragmentu nagrania, które umieścił na swoim profilu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pracownicy Poczty Polskiej złożyli zawiadomienie do prokuratury. Oskarżone władze firmy
2. Każdy będzie musiał wymienić bezterminowe prawo jazdy. Rachunek na 100,5 zł zapłacisz jednak ty

W komentarzach pod nagraniem w sieci także nie brakuje szorstkich uwag i wyrazów zażenowania ze strony internautów.

"Zwykłego człowieka już by rzucili na glębę za pouczanie i wydawanie poleceń" - zauważa jeden z użytkowników Twittera w komentarzach pod tweetem z nagraniem.

"To uczucie kiedy ktoś robi coś idiotycznego a to Ty czujesz zażenowanie :(. Nie obejrzałem całego. Mój wstyd jest większy niż ich" - czytamy zaś w jednym z komentarzy pod filmikiem na YouTubie.

"Ale żenada, dziadek zamiótł gówniarzy pod dywan, bo się bali... #świeckie państwo..." - napisał inny internauta w serwisie YouTube.

"Co za komedia" - dodał inny.

Fragment nagrania, zamieszczonego na Twitterze tutaj.

Pełne nagranie z momentu interwencji policji tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO oficjalnie potwierdza. Mamy nowe epicentrum pandemii
  2. Dwie kolizje na S8. Ogromny korek od Bemowa po Bródno
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Nie żyje najstarszy mężczyzna świata. Dożył imponującego wieku, nie cieszył się zbyt długo rekordem

Źródło: Twitter

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News