Ksiądz oskarżony o molestowanie dziewczynki. pxfuel.com
Źródło: pxfuel.com
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 26 Lutego 2020

Ksiądz pedofil złożył obsceniczną propozycję dziecku. Manipulował przez internet

Ksiądz Szymon Cz. z parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego w Oświęcimiu został postawiony w stan oskarżenia. Zarzuty dotyczą składania obscenicznych propozycji 15-letniej dziewczynce. Prokuraturę powiadomił ojciec dziewczyny, który odnalazł dwuznaczne wiadomości wysyłane przez wikariusza.

Wikariusz z Oświecimia miał wysyłać 15-latce dwuznaczne wiadomości, w których namawiał ją na seks. Obrzydliwe treści przesyłane dziewczynce trafiły w ręce jej ojca, który bezzwłocznie powiadomił prokuraturę.

Informację o zarzutach prokuratorskich dla księdza Szymona potwierdza w rozmowie z "Faktem" Mariusz Słomka z Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu: – Mężczyzna jest podejrzany o nawiązywania kontaktów za pośrednictwem sieci telekomunikacyjnej z osobą małoletnią poniżej 15. roku życia, której złożył propozycję seksualną.

Rząd wycofa się z niedziel wolnych od handlu? Przynajmniej częściowo, jeśli przyjrzymy się słowom ministra i najnowszemu sondażowiRząd wycofa się z niedziel wolnych od handlu? Przynajmniej częściowo, jeśli przyjrzymy się słowom ministra i najnowszemu sondażowiCzytaj dalej

Ksiądz odsunięty od pracy duszpasterskiej

Dziennik wskazuje, że duchowny nie trafił jednak do aresztu. Zastosowano wobec niego dozór policyjny. Kapłan ma również bezwzględny zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną. Prokuratura zakazała mu również pracy z osobami nieletnimi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Skakały po szczelnie zamkniętym worku, z którego słychać było straszne dźwięki. Skandaliczne zachowanie matki i córki
2. Skandaliczne zachowanie w Warszawie. Wyrzucili trumnę na przystanku

Oficjalnie oświadczenie w tej sprawie wystosował Rzecznik diecezji bielsko-żywieckiej. "W związku z wpłynięciem do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa wobec osoby małoletniej przez księdza Szymona Cz., prokuratura podjęła stosowane działania, o czym poinformowała kurię diecezjalną w piśmie 19 lutego 2020 roku", czytamy w przytaczanym przez "Fakt" piśmie ks. Mateusza Kierczaka.

Diecezja zapewnia, że ksiądz Szymon został odsunięty od pracy duszpasterskiej i nie kontaktuje się z osobami małoletnimi. Przedstawiciele diecezji dodają, że duchowny został zwolniony z parafii i obecnie przebywa "w odosobnieniu, będąc do dyspozycji prokuratury".

Delegat ds. ochrony dzieci i młodzieży diecezji bielsko-żywieckiej miał skonaktować się z rodziną dziewczynki, a samej 15-latce zapewnić pomoc psychologiczną oraz "duchową".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Robert Lewandowski wyrównał rekord Cristiano Ronaldo. Niesamowite liczby w Lidze Mistrzów
  3. Podatek od mięsa wymusi wegetarianizm? 15 zł więcej za 1 kg najtańszej wieprzowiny
  4. Felietonista Radio Maryja ujawnił dane ofiary pedofila. Teraz poniesie konsekwencje
  5. Została pobita do nieprzytomności i hospitalizowana. Nie żyje lokalna polityk PiS
  6. Dziś prezydent podpisze ustawę o "trzynastkach". Jakie są warunki przyznania świadczenia?
  7. Polskie biuro podróży anuluje wycieczkę i wprowadza modyfikacje wyjazdów. Zmiany dotkną wielu turystów

źródło: Fakt24