Ksiądz Roman Kneblewski. YouTube/Wrealu24/ScreenŹródło: YouTube/Wrealu24/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 25 Lipca 2020

Ksiądz grzmiał publicznie, promował bardzo niebezpieczne przekłamania. Jest pilna interwencja, Episkopat o wszystkim wie

Ksiądz Roman Kneblewski podczas kazań wygłasza skrajnie nieodpowiedzialne tezy. Zamiast przekazywać wiernym chrześcijańskie nauki, kapłan promuje antynaukowe tezy. Podważa istnienie pandemii w Polsce i na świecie. Episkopat Polski otrzymał w tej sprawie ważne zawiadomienie.

Rada Lekarska dostała niepokojące informacje w sprawie działalności księdza Romana Kneblewskiego. Okazuje się, że podczas publicznych wystąpień głosi niebezpieczne tezy. Przekonuje wiernych, że zagrożenie epidemiologiczne nie istnieje, a stosowanie środków bezpieczeństwa jest niepotrzebne. Niespotykane zachowanie kapłana spotkało się z reakcją medyków, którzy wystosowali apel do Episkopatu Polski. Proszą w nim o podjęcie natychmiastowych działań w sprawie skandalizującego duchownego.

Wyciągnęli Mateuszowi Morawieckiemu zadziwiające nagranie. Dziś już nie mógłby mówić podobnych rzeczyWyciągnęli Mateuszowi Morawieckiemu zadziwiające nagranie. Dziś już nie mógłby mówić podobnych rzeczyCzytaj dalej

Ksiądz Roman Kneblewski naraża wiernych na niebezpieczeństwo?

Przypomnijmy, że ksiądz Roman Kneblewski od 2019 roku został przeniesiony na emeryturę. Każdy kapłan po ukończeniu 75. roku życia oddaje się w ręce swoich przełożonych, którzy decydują o zakończeniu lub kontynuowaniu świadczenia posługi kapłańskiej. Sam duchowny był zmuszony do przerwania kariery zawodowej wbrew własnej woli. Cała sprawa przeniosła się do władz Kościoła w Watykanie, które nie przychyliły się do próśb Kneblewskiego.

Zapowiedzi na najbliższe dni pozostawiają wiele do życzenia. Wielu nie takich wakacji się spodziewało, niestety pogoda da Polakom w kośćZapowiedzi na najbliższe dni pozostawiają wiele do życzenia. Wielu nie takich wakacji się spodziewało, niestety pogoda da Polakom w kośćCzytaj dalej

Gazeta.pl przytacza wniosek Andrzeja Matyi oraz Naczelnej Rady Lekarskiej do Episkopatu Polski. Zdaniem lekarza głoszone przez Kneblewskiego poglądy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa wiernych. Wskazuje, żę tezy księdza "są sprzeczne z aktualną wiedzą medyczną i danymi statystycznymi gromadzonymi przez instytucje publiczne na całym świecie" oraz "podważają wysiłki tysięcy polskich lekarzy starających się zapewnić naszym rodakom bezpieczeństwo zdrowotne w czasach pandemii".

"Publiczne wypowiedzi negujące fakt występowania pandemii oraz potrzebę stosowania środków i procedur ochrony narażają na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia nie tylko te osoby, które zaufają takiemu irracjonalnemu przekazowi i przestaną stosować się do wprowadzanych zasad bezpieczeństwa, ale także narażają innych, z którymi osoby te będą miały kontakt. szerzenie takich niebezpiecznych poglądów może doprowadzić do tragicznych skutków" - wskazuje Matyja z Naczelnej Rady Lekarskiej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W końcu stało się, klamka zapadła. Od jutra tysiące rodzin straci pieniądze na dzieci
2. Amstaff był bity i wykorzystywany w nieludzki sposób, potrzebuje pomocy. Właśnie ujawniono jeden z najstraszniejszych przypadków znęcania się nad zwierzęciem w ostatnim czasie
3. Przyjmiesz spadek, a bank weźmie się nawet za twoją pensję. Możesz wpaść w spore tarapaty
 

Ksiądz Roman Kneblewski podlega bezpośrednio pod swojego biskupa, nie pod Episkopat Polski. Należy podkreślić jednak, że stanowcza reakcja ważnej dla katolików instytucji może znacznie wpłynąć na postawę niejednego duchownego. Przypomnijmy, że w polskich kościołach obowiązuje zakrywanie ust oraz nosa. Wiernym przyznano również prawo przyjęcia komunii świętej na rękę.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z Wrealu24 na YouTubie z 24 lipca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przekazano pilną wiadomość. Wszystko zacznie się już w niedzielę
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Dramatyczne doniesienia znad polskiego morza. Koronawirus w markecie. Sklep odwiedziło mnóstwo turystów

Źródło: [Gazeta.pl]