Ksiądz msza święta pedofil. (Zd. Il.) Pixabay.com/kisistvan77Źródło: (Zd. Il.) Pixabay.com/kisistvan77
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 25 Czerwca 2020

Okropne i oburzające. Odbyła się msza w intencji księdza, który wykorzystywał i krzywdził dzieci, brak słów

Ksiądz Piotr M. został skazany jakiś czas temu, za wykorzystywanie seksualne niepełnosprawnych małych dziewczynek. "Gazeta Wyborcza" dotarła do informacji o mszy w intencji duchownego oprawcy. Oburzyło to zarówno opinię publiczną, jak i media. Okazuje się, że mszę zamówili wierni, a proboszcz stwierdził, że musi ją odprawić.

To nie pierwsza taka sytuacja. Msze w intencji księdza Piotra M., który bez żadnych skrupułów wykorzystywał dzieci, odbywały się już na początku bieżącego roku. Już wtedy padały oskarżenia w stronę duchownego i zbierano dowody, aby udowodnić przestępstwa seksualne jakich się dopuszczał. Wierni jednak przekonywali o jego niewinności, nie bacząc na krzywdę niewinnych i nieświadomych dzieci.

Skandaliczna manipulacja w TVP Info. Rafał Trzaskowski znów publicznie oczerniony, sytuacja, jakiej nie byłoSkandaliczna manipulacja w TVP Info. Rafał Trzaskowski znów publicznie oczerniony, sytuacja, jakiej nie byłoCzytaj dalej

Ksiądz pedofil i msze w jego intencji - to nie żart

Sprawa nabiera większego tragizmu ze względu na fakt, że dzieci, które padły ofiarą księdza pedofila Piotra M. były niepełnosprawne intelektualnie. Parafianie jednak postulowali i walczyli o jego dobre imię. Nie docierało do nich, że istnieją dowody, które bezpośrednio świadczą o jego winie. To jednak nie koniec. Wierni wystąpili nawet do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze z petycją o uchylenie tymczasowego aresztu. Chcieli i walczyli o jego powrót do parafii, mówiąc, że tęsknią za jego mszami.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Masz konto w PKO BP, ING, mBank? Prezesi alarmują, nadchodzą bolesne dla klientów zmiany, lepiej szykować portfele
2. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety

„Ksiądz Piotr odważnie i bezkompromisowo przekazywał zasady wiary nam i naszym dzieciom. Wszyscy zawsze mogli liczyć na jego pomoc i wsparcie” - pisali.

Najbardziej wstrząsające jest jednak to, że gdy ksiądz pedofil wszedł na salę sądową parafianie zaczęli śpiewać "Zbawienie przyszło przez krzyż”, wtrącając krzykami "przepuśccie świętego". Modlili się za niego godzinami, a na rozprawach z różańcem w ręku próbowali dodać otuchy. Zaćmienie umysłu czy brak świadomości? Gdzie wrażliwość na krzywdę innych, zwłaszcza, że mowa tu o dzieciach, w dodatku niepełnosprawnych.

Ks. Waldemar Wesołowski, rzecznik diecezji w Legnicy, stwierdził wtedy, że przecież nie zabroni nikt modlić się osobom wierzącym. Od tego czasu nie drgnęło nic, a od pięciu lat notorycznie odbywają się msze w intencji księdza, skazanego za bezwzględną pedofilię. Wcześniej w miejscowości Ruszowo, obecnie w Jędrzychowicach w powiecie zgorzeleckim. W kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny o kolejnej mszy w intencji duchownego Piotra M., który odbywa karę więzienia, poinformował ksiądz z ambony.

Proboszcz Tomasz Zygmunt skomentował dla "Gazety Wyborczej" - Muszę ją odprawić, bo ma uzasadnienie moralne. Jest o nawrócenie Piotra M.

Źródło: Gazeta Wyborcza

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzeci sondaż i trzecia porażka obecnego prezydenta. W drugiej turze brakuje mu już 3 pkt. procentowych
  2. Kolejne pieniądze popłyną do Polaków. Prezydent właśnie podpisał ustawę. "Dudowe" 1400 plus
  3. Absurdalny atak Wiadomości TVP na Rafała Trzaskowskiego. Materiał przejdzie do historii, zadziwiające zarzuty
  4. Mateusz Morawiecki niespodziewanie zapytany o TVP. Padła zadziwiająca odpowiedź, zaatakował TVN
  5. Padła kluczowa deklaracja ministerstwa. Ważne informacje dla wszystkich uczniów, chodzi o naukę od września
  6. Niebezpieczna awaria w sieci Orange. Routery i modemy mogą się palić

Źródło: rmf24.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News