Ksiądz z Kurowa, który przez lata miał wysyłać 14-latce swoje nagie zdjęcia, nadal czeka na wyrok.. (zdj. il.) Wikimedia Commons/Pan krzyżówka (CC BY-SA 3.0)
Źródło: (zdj. il.) Wikimedia Commons/Pan krzyżówka (CC BY-SA 3.0)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Sierpnia 2020

"Była bardzo religijna". We wsi nie mogą uwierzyć, że matka nastolatki pomagała księdzu Wiesławowi w koszmarnym procederze

Ksiądz Wiesław C., były już proboszcz parafii w Kurowie, który przez lata miał wysyłać 14-latce swoje nagie zdjęcia nadal czeka na wyrok. Namawiający do seksu kapłan w zamian miał otrzymywać roznegliżowane zdjęcia dziewczynki, które przesyłała mu jej matka. Kobieta, którą dawni sąsiedzi określają jako wyjątkowo religijną, została już skazana.

O oburzającej sprawie z udziałem Grażyny S. oraz ks. Wiesława C., do której doszło w Kurowie (woj. lubelskie), pisaliśmy już kilkukrotnie. Płynące z Lubelszczyzny doniesienia obiegły bowiem niemal cały kraj. Przypomnijmy, że duchowny miał namawiać 14-latkę do stosunku seksualnego, wysyłając jej wiadomości z nagimi zdjęciami. Matka dziewczynki, wspomniana Grażyna S., nie tylko wiedziała o całym procederze, ale również aktywnie go wspierała, przesyłając kapłanowi roznegliżowane fotografie własnej córki.

Nagłe zwolnienia prowadzących w Nagłe zwolnienia prowadzących w "Pytaniu na śniadanie", dziwnym trafem ogromne zmiany w TVP. O co chodzi?Czytaj dalej

Ksiądz czeka na wyrok sądu.

Skandal wyszedł na jaw w 2019 roku. Wkrótce księdza odwołano z funkcji proboszcza kurowskiej parafii, Wiesław C. i Grażyna S. zostali aresztowani, a sprawa trafiła do sądu w Puławach. Kobieta usłyszała zarzut utrwalania treści pornograficznych z udziałem małoletniej córki, a także akceptowania działań podejmowanych na jej szkodę. Oskarżonej groziło do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd skazał ją jednak na 2 lata i 10 miesięcy więzienia, dodatkowo zakazując kontaktowania się z księdzem przez 4 lata.

Pamiętacie Filipka z Pamiętacie Filipka z "Rodziny zastępczej"? Jest już mężczyzną przed trzydziestką, przeszedł nadzwyczajną metamorfozęCzytaj dalej

Do byłych sąsiadów Grażyny S., jak również parafian Wiesława C., dotarli dziennikarze Onetu. Kobieta przez krótki czas była sołtysem jeden z wsi w gminie Niedrzwica Duża. Kolejno pełniła funkcję kierowniczki sklepu. – Nie była psychiczna, skoro była osobą wykształconą – wspominają mieszkańcy Niedrzwicy. – Była bardzo religijna. Jak się dowiedziałam o tym z gazet, to myślałam, że to była nieprawda. No trudno było mi w to uwierzyć, żeby matka własnemu dziecku. Cała nasza społeczność była zaskoczona – opowiada jedna z kobiet.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niebywałe, media dotarły do Tymoteusza Szydło. Wszyscy byli w błędzie? Odkryli ukrywaną tajemnicę?
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Paragon za litr jagód albo kilogram ziemniaków sprzedawanych przy drodze. Obowiązek nie obejmie jednak każdego

Kilka słów o duchownym wypowiedzieli również byli parafianie Wiesława C., do których udało się dotrzeć dziennikarzowi Onetu. Wspominają, że swoją posługę sprawował bardzo dobrze. Dało się jednak zauważyć problemy z piciem. – Mam powiedzieć szczerze? Według mnie ma poważny problem z alkoholem. Wielokrotnie był pijany. Ale nie wtedy kiedy wypełniał swoje obowiązki jako ksiądz. Tu nie można było mu nic zarzucić. Jednak poza posługą nic nie można było u niego załatwić, bo był pod wpływem alkoholu – wskazuje mężczyzna podpisany jako Władysław.

– Tak, ewidentnie miał problem z alkoholem. Słyszałem, że wszczynał nawet awantury po wypiciu. Była nawet taka historia, że w nocy poszedł pijany na stację benzynową i się awanturował. A poza tym wszystkich rozstawiał po kątach. Był bardzo rygorystyczny. Na pewno nie zjednywał ludzi, był nieprzyjemny – zaznacza z kolei pan Piotr.

Sprawa Wiesława C. nadal jest badana przez puławski sąd. Księdzu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie kościelne rozpocznie się dopiero po zakończeniu czynności świeckich. Cytowany przez Onet rzecznik prasowy archidiecezji lubelskiej wskazał, że Kongregacja Nauki Wiary oczekuje obecnie na prawomocny wyrok.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta chciała wynająć mieszkanie rodzinie z dwójką dzieci. Wtedy się zaczęło
  2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie
  3. Prosto pod koła samochodu wybiegło malutkie dziecko. Skrajna nieodpowiedzialność opiekunów
  4. Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki "Nasz Nowy Dom". Okropne i nieludzkie, poniżej pasa
  5. Widzieliście w Polsce coś podobnego? Spot w TVP Info jak w alternatywnej rzeczywistości
  6. TVN przekazał pilny alarm, decyzja zapadła nagle. Zagrożenie zdrowia i życia

Źródło: Onet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!