ksiądz. https://www.fairchild.af.mil/Źródło: https://www.fairchild.af.mil/
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 23 Marca 2020

Ksiądz zamawiał pocztą środki odurzające. Wszystko wyszło na jaw, gdy zatrzymała go policja

Ksiądz z jednej z polskich parafii posiadał narkotyki. Policja trafiła na jego trop, gdy przeprowadzali śledztwo przeciwko słynnemu dilerowi. Jaka była reakcja kurii?

W parafii w Jedlnie, kapłan Tomasz S. posiadał narkotyki, a policja była w szoku, gdy trafiła na jego trop. Diler, z którego usług korzystał rozprowadzał narkotyki, w tym twarde.

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane. Liczba zakażonych przebiła kolejną barierę, są ofiary śmiertelneMinisterstwo Zdrowia podało najnowsze dane. Liczba zakażonych przebiła kolejną barierę, są ofiary śmiertelneCzytaj dalej

Ksiądz podejrzany

Nigdy wcześniej nie miał nic wspólnego z policją i nie naruszył prawa. Jednak, gdy policja dotarła do Arkadiusza P., który rozprowadzał narkotyki, duchowny został namierzony. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. 58-latek uciekł z kwarantanny. Policjanci po kilku godzinach znaleźli go w strasznym stanie, zadziwiająca historia
2. Tłok w komunikacji miejskiej, ludziom puszczają nerwy. "Gdzie jest szacunek dla ludzi. To igranie z ogniem".

– 6 marca 2020 wszczęliśmy śledztwo w sprawie udzielania marihuany i metaamfetaminy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zarzuty postawiliśmy czterem osobom. Wobec Arkadiusza P. sąd na wniosek prokuratury zastosował areszt tymczasowy na trzy miesiące. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia. Łącznie czterem osobom postawiliśmy dziewięć 9 zarzutów. Poza Arkadiuszem P. śledztwem objęto Dominika L., Andrzeja L., Konrada M. Wszyscy po przedstawieniu zarzutów pozostali na wolności z dozorami policji - mówił Jacek Bocianowski, prokurator rejonowy w Radomsku specjalnie dla Faktu.

Okazuje się, że śledztwo dotyczy też wysyłania paczek z zawartością substancji psychoaktywnych. Do księdza w Jedlnie tez kierowane były przesyłki. Probosz z Jedlna, Tomasz S. został zatrzymany. 41-latek usłyszał dwa zarzuty, jeden za posiadanie narkotyków, drugi za obrót nielegalnymi substancjami. Grozi mu od trzech do pięciu lat więzienia. 

– Ksiądz podczas przesłuchania przyznał się do winy. Ma dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju – mówi prokurator.

Kuria Metropolitalna w Częstochowie natychmiast zajęła się jego sprawą. 

– Duchowny został natychmiast zawieszony w pełnieniu obowiązków duszpasterskich i zwolniony z urzędu proboszcza, pozostając do dyspozycji policji i prokuratury, a administrację parafią i troskę o nią przejął dziekan miejscowego dekanatu – pisał rzecznik kurii ksiądz Mariusz Bakalarz.

– Współpracujemy z organami śledczymi w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności, oczekując na wyniki ich działań, które będą podstawą do ewentualnego podjęcia dalszych konsekwencji kanonicznych - dodał. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny hejt na Roberta Lewandowskiego. Znany dziennikarz staje w obronie piłkarza
  2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży
  3. Wielkanoc bez tradycyjnego produktu przez wirusa? Ceny pójdą w górę, niespodziewane komplikacje
  4. Ale wstyd, seryjny złodziej papieru toaletowego w rękach policji. Ręce opadają na wieść, co wyprawiał
  5. Dramatyczna relacja lekarza z Włoch. Brakuje sprzętu, medycy muszą wybierać, kogo ratować
  6. Niezwykła wioska w Polsce. Mieszkają w niej ludzie z całego świata, jest inna niż wszystkie

Źródło: [Fakt.pl]