Ksiądz. pxfuel.com/Facebook/Feminiskra
Źródło: pxfuel.com/Facebook/Feminiskra
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 21 Listopada 2020

Czy ksiądz sądził, że rodzice nie zauważą? Bulwersujące pytanie w ankiecie dla młodych dziewczyn, proboszcz musiał odpowiedzieć

Dlaczego ksiądz wybrał okres przed bierzmowaniem do rozdania ankiet o aborcji? Dokument otrzymały jedynie dziewczynki. Skandaliczna sprawa została opisana przez media. Jest też stanowisko proboszcza. "Ta ankieta nie była konsultowana z nikim z prowadzących".

"Jak myślisz? Czy aborcja jest prawem kobiety, jak to głoszą feministki? Popierasz ich żądania?" - czytamy w ankiecie, jaką miała wypełnić grupa 17 dziewcząt przed przyjęciem bierzmowania. Sprawę nagłośnił i monitorował portal Mamadu.pl.

Na Facebooku zaczęło pojawiać się zdjęcie specjalnego dokumentu, który ksiądz przygotował dla małych dzieci.

"To jest ankieta, którą dzisiaj w kościele w Łomiankach otrzymały do wypełnienia dzieci, uczestniczące w spotkaniu przygotowującym do bierzmowania. Chciałabym wiedzieć w jakim celu zostało zadane dzieciom 14-16 letnim ostatnie pytanie" - podają aktywiści.

"To jest ankieta, którą dzisiaj w kościele w Łomiankach otrzymały do wypełnienia dzieci, uczestniczące w spotkaniu...

Opublikowany przez Feminiskra Czwartek, 19 listopada 2020

Zmiany wśród prowadzących Zmiany wśród prowadzących "Pytanie na śniadanie". Niespodziewanie powraca zwolniony dziennikarz, TVP podjęło decyzjeCzytaj dalej

Dlaczego ksiądz każe wypowiadać się dzieciom o aborcji?

Strajk Kobiet od 22 października organizuje masowe protesty w obronie praw człowieka. Od samego początku hierarchowie Kościoła katolickiego opowiadali się za całkowitym zakazem przerywania ciąży. Stanowczy charakter manifestacji jedynie utwierdził księży w ich stanowisku.

Feministki zarzucają związkowi wyznaniowemu jawne zaangażowanie w życie polityczne kraju. Jednym z przykładów podobnych zachowań jest ksiądz z Łomianek. Niektórzy internauci skrytykowali jednak nie tylko duszpasterza, ale i rodziców posyłających dzieci na bierzmowanie.

Obrazy WTV"Ratują inną część ciała, bo na twarz już za późno". Ostre starcie na antenie Polsatu ws. Strajku KobietCzytaj dalej

"Mam świetne rozwiązanie dla wszystkich wierzących oburzonych takim pytaniem - wypiszecie dzieci z religii i nie posyłajcie go do bierzmowania, a najlepiej wypiszcie się zwyczajnie z tej instytucji" - komentuje oburzona kobieta. "A może dobrze? Może to czas, żeby zadać sobie to pytanie i odejść? A nie brnąć w śluby, chrzciny itd? Niech wymagają od owieczek wszystkiego, co sobie ubrdali. Byle nie od wszystkich" - dodaje w komentarzu inna.

Portal Mamadu.pl poprosił o komentarz w sprawie proboszcza Jacka Siekierskiego. Duchowny zaznacza, że podobne pytanie nigdy nie powinno trafić do uczniów. - Jeden z prowadzących ułożył taką ankietę dla swojej grupy. Ku mojemu zaskoczeniu ten ksiądz chciał przekazać młodzieży swoją wizję świata i nie konsultował tego ze mną - podał dla redakcji.

TVN zdążył wyemitować wstrząsający materiał, zanim doszło do tragedii. Z okna na 6. piętrze wypadł 60-letni pacjent szpitala w PoznaniuTVN zdążył wyemitować wstrząsający materiał, zanim doszło do tragedii. Z okna na 6. piętrze wypadł 60-letni pacjent szpitala w PoznaniuCzytaj dalej

Kapłan wyraził żal i smutek z powodu zaistniałego incydentu. Podkreślił również, że męska grupa osób przygotowywanych do bierzmowania nie otrzymała podobnego pytania. - Chcę wszystkich za to przeprosić. W ankiecie do bierzmowania nie ma miejsca na takie pytania - tłumaczy Siekierski dla Mamadu.pl.

W dobie zaostrzonego konfliktu politycznego wielu z nas umyka fakt, że aborcja jest zabiegiem medycznym. Pamiętamy, by wiedzę z zakresu nauki czerpać od lekarzy, ginekologów, czy też naukowców. Ksiądz może być zaś ekspertem z zakresu teologii lub prawa Kościoła katolickiego.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Wicepremier o prezencie dla Polaków na święta. Padły słowa o zawieszeniu zakazu handlu
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Wszystko wskazuje na to, że nachalne postawy niektórych kapłanów odciskają swoje piętno na postrzeganiu całej instytucji. W połowie listopada ośrodek IBRIS wykonał badanie opinii publicznej na zlecenie "Rzeczpospolitej". Wynika z niego, że większość naszego społeczeństwa nie wyraża zaufania do Kościoła.

W styczniu związkowi wyznaniowemu ufało 39,5% badanych. W listopadzie zaś zaufanie spadło o 4,5 punktu procentowego i uplasowało się na poziomie 35%. Pozytywny stosunek do instytucji wyraziło 35% osób. 31% zaś jako neutralny. 32% uczestników badania opinii publicznej nie ufa Kościołowi katolickiemu.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Zapadła decyzja w sprawie szkoły. Rząd podał termin powrotu uczniów oraz nowe ustalenia w sprawie ferii
  2. Najszybsza sałatka z najzdrowszym produktem świata. Wzmacnia organizm i smakuje nieziemsko
  3. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  4. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  5. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  6. Polsat informuje: tysiące Polaków czeka trudna sytuacja po decyzji rządu. Z nadzieją czekali na sezon wyjazdów podczas ferii zimowych
  7. Sony podało oficjalną informację na temat PlayStation 5. Firma ogłosiła sukces, a gracze są wściekli

Źródło; [Mamadu.pl/Rzeczpospolita]