Ksiądz uderzył dziecko w trakcie chrztu.. youtube/Onet100Źródło: youtube/Onet100
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 20 Lipca 2020

Wszystko się nagrało, ksiądz podczas chrztu uderzył dziecko, naprawdę zatrważające. Rodzice wyrwali mu je z rąk ze strachem

Ksiądz w trakcie chrztu uderzył płaczące dziecko, chcąc zapewne przywrócić je do porządku. Następnie usiłował uspokajać wyraźnie wystraszonego, machającego rączkami chłopca. Skonsternowani rodzice z początku nie wiedzieli, jak zareagować. Po chwili wyrwali swą pociechę z rąk duchownego.

Na nagraniu, które przed dwoma laty, po poruszeniu sprawy przez brytyjskie "Daily Mail", obiegło niemal cały świat, widzimy podawane do chrztu, niemogące się uspokoić niemowlę. Usiłujący opanować chłopca duchowny, który udzielał sakramentu, z początku trzymał dziecko za buzię, co mogło sprawiać jeszcze wrażenie niejakiej czułości. Po chwili, wyraźnie rozzłoszczony, uderzył je jednak otwartą dłonią.

Wszyscy mówią tylko o Tymoteuszu Szydło. Poznaliśmy fakty o młodszym synu Beaty Szydło, kim jest?Wszyscy mówią tylko o Tymoteuszu Szydło. Poznaliśmy fakty o młodszym synu Beaty Szydło, kim jest?Czytaj dalej

Ksiądz uderzył dziecko w czasie chrztu

W materiale z początku widzimy zwyczajową scenkę: ksiądz, dziecko, chrzcielnica, dwójka rodziców i stojący nieco z boku rodzice chrzestni. Już po kilku sekundach sytuacja przestała jednak nosić znamiona normalności. Uderzywszy chłopca, ksiądz najwyraźniej zdał sobie sprawę z tego, co zrobił, i próbował przytulić dziecko, starając się zapewne odwrócić uwagę zdezorientowanych rodziców.

Trudno uwierzyć, co w przeszłości połączyło Jaworowicz i Kurskiego. Niewielu wie o ich bliskiej współpracy w TVPTrudno uwierzyć, co w przeszłości połączyło Jaworowicz i Kurskiego. Niewielu wie o ich bliskiej współpracy w TVPCzytaj dalej

Na przytknięcie maleńkiej twarzyczki do policzka kapłana niemowlę zareagowało wzmożonym krzykiem i konwulsyjnym nieomal machaniem rączkami. Jedna z kobiet – będąca zapewne matką chrzestną – usiłowała zwrócić uwagę księdzu. Ten tym mocniej przytulił się jednak do przerażonego dziecka. Wyrywającego się malucha z rąk duchownego wyrwał dopiero ojciec chłopaka, najwyraźniej dochodząc do przytomności.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
 2. Chłopak nie żył przez 20 minut. Kiedy się ocknął, powiedział, co zobaczył "po drugiej stronie"
 3.Minister finansów zdecydował się powiedzieć prawdę po wyborach. Wysokość deficytu w budżecie jest druzgocąca

Do oburzającej sprawy doszło we Francji. Choć materiał nie należy do najnowszych, warto przypomnieć nagranie zwłaszcza rodzicom dzieci, które w przyszłości zostaną podane do chrztu. Podobne historia – choć unikatowa – spotkać może każdego, a po zachowaniu bohaterów filmu widać, że reakcja na tak niespodziewane zachowanie kapłana nie należy do rzeczy najprostszych.

Nagranie, jak wspomnieliśmy powyżej, obiegło ogromną część użytkowników internetu, którzy nie kryli oburzenia zachowaniem księdza, nierzadko zwracając też uwagę za zbyt opieszałą reakcję bliskich chłopca. "Nie mogę wyzbyć się uczucia, że gdybym to ja był świadkiem takiego zdarzenia (nie mówiąc już o byciu rodzicem tego biednego malucha), to nie byłbym w stanie tak biernie zareagować. W głowie mi się to nie mieści! Ja rozumiem - szok, niedowierzanie... Ale mój instynkt rodzicielski by chyba momentalnie eksplodował. I reakcja obronna wobec mojego dziecka byłaby adekwatna do zaistniałej sytuacji. Jestem tego pewien. Jak to możliwe, że rodzice nie zareagowali?!", czytamy w jednym z komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta pokazała sąsiadom swój paragon ze sklepu. W sieci zawrzało
  2. Komitet Trzaskowskiego oficjalnie domaga się powtórzenia wyborów
  3. Tadeusz Rydzyk przerażony? W grę wchodzą astronomiczne pieniądze, które możliwe, że będzie musiał zwrócić
  4. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  5. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  6. Córka Adama Małysza wstawiła piękne zdjęcia. Była w magicznym miejscu

Źródło: youtube