Ksiądz. (zdj. il.) Jakub Kaminski/East NewsŹródło: (zdj. il.) Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 20 Lipca 2020

Ksiądz wyrzucił kobietę z kościoła, bo nie podobały się mu jej grzechy. Okropnie ją obraził

Ksiądz w Gryfinie podczas spowiedzi miał w wyjątkowo oburzający sposób potraktować kobietę. Mieszkanka okolic Szczecina udała się do spowiedzi przed Wielkanocą. Do zaskakujących zdarzeń miało dojść dwa lata temu, jednak warto przypomnieć niepokojącą postawę kapłana.

Przedstawiciele Kościoła katolickiego budzą w naszym społeczeństwie skrajne emocje. Wielu z nich nadużywa swojego autorytetu i nie żyje zgodnie z założeniami swojej religii. Wierni podkreślają jednak, że na rzecz związku wyznaniowego pracuje też wielu zasłużonych duchownych, którzy z pasją realizują swoją misję. Do tego grona może nie zaliczać się ksiądz z gryfińskiej parafii. To, w jaki sposób potraktował jedną z uczestniczek nabożeństwa, wywołało reakcję lokalnych mediów.

Do sieci wyciekło nieznane dotąd zdjęcie Agaty Dudy. Internauci dopatrzyli się czegoś dziwnego, chodzi o jeden konkretny szczegółDo sieci wyciekło nieznane dotąd zdjęcie Agaty Dudy. Internauci dopatrzyli się czegoś dziwnego, chodzi o jeden konkretny szczegółCzytaj dalej

Ksiądz podczas spowiedzi wyrzucił wierną z kościoła

Przypomnijmy, że opisane przez "InfoSzczecin" zdarzenia rozegrały się dwa lata temu przed Wielkanocą. W Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gryficach kobieta razem ze swoją córką chciały udać się do spowiedzi, aby z czystym sumieniem celebrować ważne dla katolików święto. Jak sama wskazuje, została ona potraktowana w haniebny sposób przez kapłana, z którym znajdowała się w konfesjonale. Poszło o jej frekwencje na niedzielnych nabożeństwach. 

Krystyna Pawłowicz prosi o pomoc. Sprawa jest poważna, nikt się nie spodziewałKrystyna Pawłowicz prosi o pomoc. Sprawa jest poważna, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

 "Po wymienieniu swoich grzechów, wiele ich nie było, ksiądz zaczął mnie rugać, że rzadko chodzę do kościoła. Jego wypowiedź była z każdą chwilą coraz bardziej nerwowa, a ton głosu coraz wyższy" - tłumaczy mieszkanka Gryfina w liście do "InfoSzcecin".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiemy, co dalej z Justyną Pochanke? Podobno chce uciec z kraju
2. ZUS wygadał się jak powiększyć swoją emeryturę. Rozwiązanie jest proste, a wiele osób nie korzysta

Ksiądz swoją postawą spotkało się z reakcją przedstawicieli kurii. "InfoSzczecin" poprosił przełożonych duchownego o komentarz w sprawie składanych na kapłana skarg. "Ponieważ sprawa dotyczy treści i przebiegu sakramentu pokuty i pojednania, a więc okoliczności objętych ze strony duchownego bezwzględną tajemnicą spowiedzi, przyjmujemy tę informację w trybie jednostronnego oświadczenia, gdyż ksiądz nie może się do niej w żaden sposób bezpośrednio odnieść" - tłumaczył Sławomir Zyga, kanclerz kurii dla szczecińskiego medium.

Ksiądz nie wytrzymał i zaczął wrzeszczeć na kobietę. "Mama stwierdziła, że sobie nie życzy, żeby ksiądz na nią krzyczał. W tym momencie proboszcz rzucił do niej: wynoś się z kościoła, spadaj. Idź sobie ty głupia babo. Mama wtedy wstała i odeszła od konfesjonału. Zostałyśmy na mszy, ale do końca nie mogłyśmy się uspokoić. To jest coś niesamowitego, żeby ksiądz w konfesjonale tak potraktował wiernych" - deklarowała córka kobiet w liście dla "InfoSzczecin".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające zachowanie kobiety w autobusie. Wszystko się nagrało [wideo]
  2. Ile wynoszą wydatki na pierwszą damę? Kancelaria Prezydenta tego nie wie
  3. Tadeusz Rydzyk przerażony? W grę wchodzą astronomiczne pieniądze, które możliwe, że będzie musiał zwrócić
  4. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  5. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  6. Oburzające sceny nad Morskim Okiem. Aż przykro patrzeć

Źródło: [InfoSzczecin]