Ksiądz Rafał Jerzy Sorkowicz. twitter.com/rsorkowicz/
Źródło: twitter.com/rsorkowicz/
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 19 Lutego 2020

Katolicki ksiądz w okropnych słowach o rodzicach dzieci chorych na raka. Wpis usunął ale w internecie nic nie ginie

Ksiądz Rafał Jerzy Sorkowicz nie kryje się ze swoją sympatią dla partii rządzącej. Dowodzi tego jeden z jego wpisów. Choć, zapewne pod wpływem krytyki, został już usunięty, duchowny w obelżywy sposób określił w nim rodziców dzieci cierpiących na nowotwór.

Ks. Rafał Jerzy Sorkowicz pozostaje bardzo aktywny w swoich mediach społecznościowych. Na bieżąco komentuje wydarzenia polityczne w kraju. W tym, m.in. kampanię Andrzeja Dudy.

Mieszkańcy nagrali przejazd kolumny SOP. Dziwne zachowanie policjantaMieszkańcy nagrali przejazd kolumny SOP. Dziwne zachowanie policjantaCzytaj dalej

- Gdy czytam w internecie te idiotyczne i żenujące komentarze, ośmieszające ludzi, którzy przybyli dziś na spotkanie z Prezydentem Rzeczpospolitej w Stargardzie, przypomina mi się sentencja: "gdyby ludzie myśleli o tym, co mówią, to nie mówiliby tego, co myślą." Tyle w temacie... - napisał, umieszając zdjęcie prezydenta.

Kapłan w krytyce otaczającej go rzeczywistości posunął się jednak o krok za daleko.

Ksiądz obraża rodziców dzieci, cierpiących na nowotwór

Aktywność duchownego nie umknęła uwadze Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Właśnie za jego sprawą nagłośniony został kontrowersyjny wpis księdza. Sorkowicz skomentował w nim narrację, jaka narosła wokół przegłosowanej w Sejmie ustawy budżetowej. Zakłada ona przekazanie 2 mld zł na państwowe media. I ułamek tej kwoty na szpitale i oddziały onkologiczne. W czasie głosowania posłanka Lichocka miała pokazać opozycji środkowy palec. Dziś ze swojego zachowania tłumaczy się mówiąc, że przecierała oko.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawski policjant relacjonował akcje na Instagramie. Zdjęcia nie powinny były nigdy trafić do sieci

2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie

- Mój znajomy prawi: "naprawdę naród mocno zidiociał, skoro namiętnie jara się "fakulcem" posłanki i robi z tego news dnia". I te filmiki Stuhra, Olejnikowej i innych kulturalnych, z paluszkiem pod ślipiami. Masakra. Trzoda zawyła - dokładnie tak brzmi usunięty już tweet księdza.

Do sprawy odniósł się OMZRiK. Ośrodek zwrócił się również z zapytaniem o postawę duchownego do Episkopatu.

- W ten sposób pisowski ksiądz nazwał dziennikarzy, aktorów i rodziców chorujących dzieci - którzy protestowali przeciwko przeznaczeniu przez PiS 2 miliardów złotych na TVP zamiast na onkologię. Nasza organizacja zwróci się do Episkopatu z pytaniem jakie konsekwencje poniesie ksiądz za swoją obrzydliwą wypowiedź ze strony swoich przełożonych - czytamy na fanpage`u.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zabrakło naprawdę niewiele. Trzech Polaków w pierwszej dziesiątce, dziękujemy za walkę

2. Słynna polska fabryka zamyka się po ponad 150 latach działalności. Jej wyroby wielu z nas ma w swoich domach

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki