Ksiądz. YouTube/TV Republika/17.07.13/Screen
Źródło: YouTube/TV Republika/17.07.13/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Listopada 2020

Nie żartujemy, ksiądz otworzył poradnię im. Jana Pawła II. "Przygotowuję pary do poczęcia dziecka"

Chce przygotować pary do poczęcia dziecka. Ksiądz założył własną poradnię, z której mogą skorzystać zarówno pary przygotowujące się na poszerzenie rodziny, jak i dojrzewająca młodzież. Jedną z psycholożek jest zakonnika Bogumiła Kucharska.

Nowe przedsięwzięcie opisał "Super Express". Ksiądz Ryszard Halwa powołał do życia specjalną poradnię, która zajmuje się szeroko rozumianym problemem niepłodności. Od 10-20 każdego dnia pary mogą umawiać się na wizyty, by wykonać niezbędne badania lub przeprowadzić rozmowę dotyczącą zaplanowania ciąży.

Sławomir Świerzyński z Bayer Full okradł innego artystę? Chodzi o zwykłą uczciwość, ujawniamy - wstydSławomir Świerzyński z Bayer Full okradł innego artystę? Chodzi o zwykłą uczciwość, ujawniamy - wstydCzytaj dalej

Na wstępie wyjaśnijmy, że ksiądz jest działaczem ruchów na rzecz całkowitego zakazu aborcji.

Ksiądz i zakonnica chcą wspierać pary przy planowaniu ciąży. "Zamiast in vitro proponują naturalnie poczyniać dzieci"

Obiekt powstał przy warszawskiej ulicy Nowolipie 9/11 i ma na celu przedstawienie alternatywy dla zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego. Ksiądz w rozmowie z "Super Expressem" powiedział wprost "Przygotowuję pary do poczęcia dziecka. W mojej poradni dzieci nie powstają z probówki. Zamiast in vitro proponuję naturalnie poczynać dzieci".

Jego zdaniem praca poradni jest ostatnią deską ratunku dla wielu par, ponieważ duchowny "pomaga, gdy inni rozkładają ręce". Trudno wskazać, o jakie konkretne metody chodzi. Można jednak się domyślać, że ksiądz preferuje wdrażanie naprotechnologii, czyli metody leczenia niepłodności, która zakłada "naturalne sposoby planowania rodziny". Programy te zakładają obserwację cyklu miesiączkowego oraz rozpozannie przyczyny niepłodności.

Metoda ta nie jest jednak popularna. Nie przynosi też oczekiwanych rezultatów. Od 2016 roku w Polsce wdrożono program leczenie niepłodności za pomocą naprotechnologii. Wymusiło to na samorządach prowadzenie własnych, indywidualnych dofinansowań dla metody in vitro. Ówczesny minister zdrowia deklarował, że naturalne metody są równie skuteczne, co zapłodnienie pozaustrojowe, jednak po dwóch latach funkcjonowania programu na świat przyszło 70 dzieci.

Sylwester w TVN odwołany? Przedstawiono najmniej spodziewany scenariusz, wielu będzie zawiedzionychSylwester w TVN odwołany? Przedstawiono najmniej spodziewany scenariusz, wielu będzie zawiedzionychCzytaj dalej

Po 4 latach funkcjonowania programu in vitro zaś w Polsce funkcjonuje aż 21 tysięcy pociech. Dane te zostały przekazane TOK FM przez liderkę stowarzyszenia "Nasz Bocian".

Ksiądz Halwa oferuje jednak cały wachlarz badań. Wśród nich jest możliwość zapisania nastolatka do androloga. - Warto profilaktycznie przebadać chłopców przed okresem dojrzewania, gdyż wykryte wcześniej wady z budową męskich narządów płciowych zapobiegają niepłodności w przyszłości - podawał dla "Super Expressu".

Z duchownym współpracuje zakonnica Bogumiła Kucharska, którą "Super Express" przedstawił jako psycholożkę, specjalizującą się w zakresach: leczeniu kryzysów małżeńskich, depresji, nerwic,traum jak aborcja, gwałt, przemoc, zaburzeń identyfikacji płciowej i preferencji seksualnej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieludzkie zachowanie, zapakowała w worek kocią rodzinę. Jest poszukiwana
2. Dopiero co przyznali mu miliony dotacji. Teraz okazuje się, że jeden z sukcesów Bayer Full jest tylko mitem
3. Kilkadziesiąt tysięcy osób podpisało petycję o odwołanie Czarnka. Ludzie mają dość

Pamiętajmy, że ksiądz i siostra zakonna nie są osobami gwarantującymi odpowiednią opiekę medyczną. Każdy, kto zmaga się z problemem niepłodności może uzyskać pomoc między innymi w stowarzyszeniu "Nasz Bocian", Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny oraz w Instytucie Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.

Magdalena Ogórek wolałaby zapomnieć o słowach wypowiedzianych 5 lat temu. Miała jednoznaczne zdanie ws. aborcjiMagdalena Ogórek wolałaby zapomnieć o słowach wypowiedzianych 5 lat temu. Miała jednoznaczne zdanie ws. aborcjiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Odważne słowa Ministra Zdrowia. Nie wszyscy specjaliści się z nimi zgadzają
  2. Nie mieści się w głowie co woda ogórkowa robi z organizmem. Pijesz ją?
  3. Czy powstanie komisja śledcza ws. nagrań Romana Giertycha? Znaczący komentarz Radosława Fogiela, wicerzecznika PiS
  4. Jurek Owsiak odniósł się do podłych słów lidera Bayer Full, uniżających zespołowi Kult. Wydarzyło się coś niesamowitego, historyczny moment
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. Nie żyje Andrzej Wawrzyniak. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę, odeszła legenda, tysiące Polaków słyszało o jego podróżach
  7. Lego Masters okazało się wielkim sukcesem TVN. Odcinek zgromadził mnóstwo widzów, program uczy i bawi

Źródło: [Super Express/TOK FM]