Ksiądz wygłosił nietypowe kazanie. Gazeta Wrocławska/screenŹródło: Gazeta Wrocławska/screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Maja 2020

Emocjonalne słowa księdza na mszy o “Zabawie w chowanego”. Wszystko się nagrało, wielu będzie zadziwionych

Ksiądz podczas niedzielnego kazania skomentował działania Kościoła Katolickiego. Jego zdaniem akcje podjęte w sprawie ofiar kościelnej pedofilii były niewystarczające. Jego słowa wzbudziły poruszenie wśród wiernych. Nikt nie spodziewał się tak mocnego przemówienia.

Od soboty możemy zapoznać się z kolejną produkcją braci Sekielskich. "Zabawa w chowanego" w ciągu kilku dni zgromadziła aż 4 miliony widzów. To, co zobaczyli na swoich ekranach, szokowało. Ponownie w Polsce wybuchła dyskusja na temat księży-pedofilów. Na łamach mediów nie brakuje też kontrowersyjnych wypowiedzi kapłanów. Deklarują oni walkę z przemocą wobec dzieci lub poddają krytyce twórczość przedstawioną nam przez dziennikarzy.

Nie tylko pandemia. Bardzo poważne zagrożenie w dużej części kraju, jest apel o szczególną ostrożność w czasie spacerówNie tylko pandemia. Bardzo poważne zagrożenie w dużej części kraju, jest apel o szczególną ostrożność w czasie spacerówCzytaj dalej

Ksiądz poruszył wiernych podczas niedzielnej mszy

W Internecie ukazało się niecodzienne nagranie. Jeden z duchownych został sfilmowany podczas wygłaszania kazania. Poruszył on kwestię czynów, do jakich dopuszczają się kapłani. Ku zdziwieniu uczestników nabożeństwa okazało się, że skrytykował dużą część swojego Kościoła. Podstawowym zarzutem, jaki wysunął, było milczenie w tak ważnej sprawie. Zaapelował do wiernych, aby obejrzeli film braci Sekielskich. Kapłan poddał się również samokrytyce. "Gdzie myśmy byli?" - pytał.

- Myślę że wielu z was obejrzało już drugą część filmu braci Sekielskich. Jeśli nie, to pewnie warto. Jeśli ktoś ma wyporność dużą, to niech obejrzy, bo jest to bolesny obraz krzywdy Kościoła, którą uczynił. I mówię... krzywdy, którą myśmy uczynili, odpowiednio i proporcjonalnie do pełnionych funkcji - mówił poruszony o. Andrzej Kuśmierski.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?
2. Kierowco, lepiej się pośpiesz. Czasy tanich paliw już się kończą

Wierni byli zaskoczeni tak mocnym kazaniem ze strony duchownego. Wielu z nich nie spodziewało się po przedstawicielu Kościoła Katolickiego podobnej krytyki jego własnej organizacji. Poruszające były dla nich zarzuty o brak wsparcia dla ofiar pedofilii ze strony zarówno związku wyznaniowego, jak i naszego kraju. Transmisja z mszy została opublikowana na łamach Gazety Wrocławskiej. Możecie ją znaleźć TU.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Ważna zmiana dla wielu Polaków. Niektórzy nie będą musieli poddawać się 14-dniowej kwarantannie
   2. Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w Warszawie
   3. Jurek Owsiak nie wytrzymał, ma dość. Ostry apel ws. przemocy ze strony policji
   4. Premier w szpitalu, a lekarze odwrócili się plecami. Dziwicie się? Sytuacja miała miejsce w jednej w placówek w Belgii
   5. Dziś i jutro może być niebezpiecznie, warto zachować wyjątkową ostrożność. Nadciąga niż znad Rosji
   6. Ponowne wprowadzenie zakazów w Polsce jest możliwe. Wicepremier zabiera głos

Źródło: [Gazeta Wrocławska]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News