Ksiądz pomylił mszę z wiecem wyborczym. pexels.com/Georgia MacielŹródło: pexels.com/Georgia Maciel
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Lutego 2020

Oburzające zachowanie księdza podczas mszy w kaliskim kościele. Wierni zaczęli wychodzić

Ksiądz ze znajdującej się przy ul. Polnej w Kaliszu parafii pod wezwaniem Opatrzności Bożej najwyraźniej uznał, że kościół to odpowiednie miejsce do agitacji politycznej. Duchowny w dość niewybrednych słowach wypowiadał się na temat polityków opozycji. Kandydata na prezydenta nazwał "p***łem* i nie zawahał się wspomnieć o "tęczowej zarazie".

O oburzającym zachowaniu kaliskiego księdza informuje portal "Kalisz24.info". Z informacji przekazanych przez jego czytelników, którzy byli uczestnikami nabożeństwa, wynika, że duchowny "pomylił mszę z wiecem wyborczym". Nie zabrakło nawiązań do katastrofy smoleńskiej, nieudolności polityków opozycji, a nawet środowisk LGBT.

Część zgromadzonych na mszy wiernych w odpowiedzi postanowiło opuścić kościół.

Wiadomości TVP chciały przedstawić wydatki na służbę zdrowia. Ktoś tu potrzebuje korepetycji z matematyki?Wiadomości TVP chciały przedstawić wydatki na służbę zdrowia. Ktoś tu potrzebuje korepetycji z matematyki?Czytaj dalej

Ksiądz: europosłowie opozycji zdradzają Polskę

Portal informuje, że ksiądz z parafii pw. Opatrzności Bożej podczas niedzielnego kazania przekonywał, że "Kopacz obiecała przekopać ziemię smoleńską na 2 metry w głąb i tego nie zrobiła". Duchowny ocenił, że kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska "zapomniała, jaki ma program", a europosłowie opozycji "zdradzają nasz kraj".

Jeden z czytelników w swoim liście do rekacji wskazuje, że "sposób, w jaki ksiądz poprowadził swoje kazanie, przekroczył jego wszelkorozsądkowe podejście do otwartej indokrynacji politycznej, gdzie wskazał winnych, osadził i skazał niepasujących do wizi PiS ludzi". Dodaje, że kaliski kapłan nazwał "p***łem" kandydata na prezydenta. Pozostaje nam przypuszczać, że chodziło o Roberta Biedronia. "Jeżeli polityka wchodzi do kościoła i pierwszy lepszy ksiądz jest w stanie rzucać kalumnie, a ludzie nie reagują w dostateczny sposób na jego zachowanie, boję się, że idzie to w złym kierunku", czytamy na stronie kalisz24.info.

Z informacji przekazanych przez innego uczestnika mszy wynika, że duchowny wspominał także o "tęczowej zarazie". "Ten ksiądz dosłownie po kolei zaczął charakteryzować kandydatów na prezydenta, wychwalając partię PiS i urzędującego obecnie prezydenta, a opozycję zmieszał z błotem niemalże plujac przy tym jadem i nienawiścią", przekazał redakcji pan Dariusz.

Po skandalicznych występieniu księdza część wiernych zaczęło opuszczać świątynię.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Medalowe szanse polskich skoczków rosną. Reprezentacja ma tajną broń

2. Ogromny wzrost rachunków domowych. Polska rodzina musi przygotować się na kolejne spore podwyżki opłat

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Sztorm wyrzucił na brzeg statek widmo. Władze apelują, by nikt się nie zbliżał