Ksiądz Arkadiusz Hajdasz został jednym z bohaterów filmu braci Sekielskich. (zdjęcie ilustracyjne) Pixabay/SenlayŹródło: (zdjęcie ilustracyjne) Pixabay/Senlay
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Maja 2020

Przed premierą "Zabawy w chowanego" wiemy, który ksiądz zostanie ukazany w filmie. Wiele osób może przeżyć wstrząs

Ksiądz Arkadiusz Hajdasz został jednym z duchownych ukazanych w drugim dokumencie braci Sekielskich, dotyczącym problemu pedofilii w polskim Kościele. "Zabawa w chowanego" opowiada o ofiarach kapłana.

Sylwetkę ks. Hajdasza, jednego z głównych bohaterów filmu Marka i Tomasza Sekielskich, przybliża portal "Na Temat". Jak czytamy, dorosłe już ofiary pedofilskich czynów duchownego oskarżają go o molestowanie seksualne oraz gwałt. Kapłan odmówił jednak spotkania ze skrzywdzonymi przez siebie ludźmi.

Portal podaje, że ks. Hajdasz był zatrudniony m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu, gdzie pełnił funkcję kapelana. W dokumencie Sekielskich widać fragment prowadzonego przez niego nabożeństwa, podczas którego modli się za chore dzieci.

Pilne doniesienia ze Śląska. Zawalił się budynek kopalni Mysłowice, strażacy nie mogą wejść do środkaPilne doniesienia ze Śląska. Zawalił się budynek kopalni Mysłowice, strażacy nie mogą wejść do środkaCzytaj dalej

Ksiądz odwołany z parafii w Chwaliszewie

Duchowny przyjął święcenia kapłańskie w 1994 roku. Od tamtej pory pracował w Koźminie Wielkopolskim, Sycowie, Pleszewie i Kaliszu. W 2002 roku został zaś proboszczem parafii w Lubinii Małej. Z informacji przekazanych przez natemat.pl wynika, że w ciągu przeszło 25 lat posługi kapłan pracował z dziećmi i niepełnosprawną młodzieżą. "Do dnia dzisiejszego utrzymuje kontakty z ośrodkami, które zajmują się rehabilitacją tych dzieci", czytamy w przytaczanym artykule, który w 2002 roku ukazał się na łamach "Gazety Jarocińskiej".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łukasz Szumowski bez ogródek skrytykował społeczeństwo. Mówił o tirach z trumnami, zatrważające
2. Pół miliona złotych odszkodowania od Skarbu Państwa. Właściciel siłowni pozwał rząd za koronawirusa

Co ciekawe, na oficjalnej stronie internetowej kaliskiej diecezji, której podlega ks. Hajdasz, znajdziemy informację, że objęto go suspensą, a zatem zakazem lub ograniczeniem wykonywania czynności kapłańskich.

W marcu bieżącego roku kapłan został odwołany z funkcji proboszcza parafii w Chwaliszewie. Oficjalnie nie podano przyczyny tej decyzji, a duchowny miał przekazać wiernym, że odchodzi z powodów zdrowotnych. Dodajmy, że po odwołaniu ks. Hajdasza z prośbą o przywrócenie parafii dotychczasowego proboszcza do biskupa pojechało kilkadziesiąt osób. Argumentowano, że zrobił on "dużo dobrego" oraz mógł pochwalić się dobrym kontaktem z parafianami.

Jak podaje "Na Temat", kanclerz kurii kaliskiej ks. Zbigniew Cieślak przekazał wówczas protestującym, że zmiana dotycząca kapłana była podyktowana prawem, a sprawa ma delikatny charakter.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec obowiązku noszenia maseczek w kilku województwach? Szumowski podaje jeden warunek
  2. Zderzenie hulajnóg elektrycznych w Warszawie. Mężczyzna leżał na ziemi
  3. Przełom w sprawie Iwony Wieczorek? Detektyw twierdzi że wie, gdzie jest ciało
  4. Poruszająca prośba pana Bronisława podbija internet. "Jestem spokojnym, dobrodusznym człowiekiem"
  5. Pan Karol chciał uchronić rodzinę przed zagrożeniem. Sąsiedzi zgotowali mu piekło
  6. Możesz nie dostać 1000 zł na wakacje przez jeden szczegół. Od niego zależy wszystko

Źródło: natemat.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News