Ksiądz apeluje o obejrzenie filmu Sekielskich. (zdj. ilustracyjne) Pixabay.com/kisistvan77Źródło: (zdj. ilustracyjne) Pixabay.com/kisistvan77
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Maja 2020

Ksiądz zaapelował do wiernych w sprawie "Zabawy w chowanego" Sekielskich. "Unikajcie angażowania się w próżne spory, obejrzyjcie film"

Ksiądz Grzegorz Strzelczyk, proboszcz parafii pw. Maksymiliana Kolbego w Tychach, zaapelował do wiernych o obejrzenie filmu braci Sekielskich dotykającego problemu pedofilii w Kościele. W jego opinii zrozumienie problemu, choć bolesne, jest konieczne, by oczyścić wspólnotę.

Głośny materiał braci Marka i Tomasza Sekielskich swoją premierę miał zaledwie przed kilkoma godzinami, a fala dyskusji z nim związana przybiera na sile z każdą minutą. Warto zwrócić uwagę, że jeszcze przed publikacją materiału apel do wiernych wystosował ks. Strzelczyk. Słowa duchownego dotyczące dokumentu "Zabawa w chowanego" przytacza portal "Polska Times".

Wielki strajk, wycie syren i awantura na Nowogrodzkiej. Służby używają gazuWielki strajk, wycie syren i awantura na Nowogrodzkiej. Służby używają gazuCzytaj dalej

Ksiądz: "Musimy zacząć od zmierzenia się z bolesną prawdą"

– W internecie zapewne będzie burza "za" i "przeciw" – przekazał kapłan, po czym dodał: – Bardzo was proszę: unikajcie angażowania się w próżne spory. Natomiast obejrzyjcie film.

– To będzie bolesne i gorszące. Ale jeśli mamy sobie poradzić z wyczyszczeniem struktur kościelnych z nadużyć, to musimy zacząć od zmierzenia się z bolesną prawdą, że nie zawsze struktury te (i konkretni ludzie w ich ramach) działają, jak należy – zaznaczył w opublikowany za pośrednictwem Facebooka wpisie, w którym podzielił się nawet linkiem z kanału, na którym udostępniono dziś film.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najnowsze, druzgocące doniesienia ze Śląska. Sytuacja jest gorsza, niż mogliśmy zakładać
2. Nowe obostrzenie dotyczące sprzedaży już w najbliższą środę. Spać spokojnie może tylko 3/4 Polaków

Cytowany przez "Polska Times" kapłan ocenił, że mechanizm, przez który ofiary stają się bezbronne, wychodzi poza struktury kościelne. Podobny model dostrzegł w innych środowiskach, w których dochodzi do seksualnego wykorzystywania nieletnich. – Dlatego musimy być świadomi istnienia problemu i gotowi do reagowania – dodał.

Ksiądz apeluje o obejrzenie filmu Sekielskich

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec obowiązku noszenia maseczek w kilku województwach? Szumowski podaje jeden warunek
  2. Wielka manifestacja w Warszawie. Górnicy odwołali swój udział w proteście
  3. Przełom w sprawie Iwony Wieczorek? Detektyw twierdzi że wie, gdzie jest ciało
  4. Poruszająca prośba pana Bronisława podbija internet. "Jestem spokojnym, dobrodusznym człowiekiem"
  5. Pan Karol chciał uchronić rodzinę przed zagrożeniem. Sąsiedzi zgotowali mu piekło
  6. Ujawnili ceny na wakacje nad Bałtykiem w Polsce. Ogromne zaskoczenie dla wielu Polaków

Źródła: polskatimes.pl / facebook/Parafia św. Maksymiliana Tychy