Ksiądz poprosił wiernych o zdjęcia (zdjęcie ilustracyjne). pexels.com/Georgia MacielŹródło: pexels.com/Georgia Maciel
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Marca 2020

Ksiądz nie chciał odprawiać mszy w pustym kościele. Wpadł na zadziwiający, bezpieczny dla wiernych pomysł

Ksiądz Giuseppe Corbari, proboszcz parafii Robbiano di Giussano we Włoszech, zorganizował wspaniałą akcję. Duchowny nie chciał odprawić mszy w pustym kościele. Wobec tego poprosił wiernych o przesyłanie swoich zdjęć.

Proboszcz parafii Robbiano di Giussano w Brianzie, świadomy z ograniczeń związanych z pandemią wirusa, wystosował prośbę do wiernych, by wysłali mu swoje zdjęcia. "W tym miejscu chciałbym złożyć wam propozycję: wyślijcie mi swoje zdjęcie, zarówno osobiste, jak i rodzinne, zdjęcie waszej twarzy, muszę zobaczyć twarze przede mną, kiedy będę odprawiał Mszę św. w następną niedzielę. Wydrukuję przesłane mi zdjęcie i przykleję je taśmą samoprzylepną do ławki: jest to sposób na zmniejszenie poczucia samotności", przekazał.

Pilna konferencja ministra zdrowia. Przekazał nowe informacje nt. wirusa oraz polskich szpitaliPilna konferencja ministra zdrowia. Przekazał nowe informacje nt. wirusa oraz polskich szpitaliCzytaj dalej

Ksiądz: "Sposób, by poczuć się mniej samotnym"

"Oczywiście ustawię dzieci na przednich ławkach, ołtarzowych chłopców na ołtarzu i wszystkich dorosłych w innych miejscach. Zachowam odległość jednego metra między jednym zdjęciem a drugim, aby nie naruszać obowiązujących zasad", poinformował wiernych Don Giuseppe Corbari. Poprzednio żałował, że musiał odprawić mszę przy pustych ławkach.

DZISIAJ GRZEJE: 1. SE: poseł PiS zrobił imprezę na 200 osób mimo wprowadzonych zakazów. Jeden z gości później widział się z prezydentem
2. Dwie osoby zerwały kwarantannę. Prokuratura wszczęła śledztwo, grozi im osiem lat więzienia

Ksiądz Don Giuseppe Corbari

Odzew ze strony wiernych był ogromny. Jak czytamy, duchowny otrzymał tak wiele zdjęć, że drukując je, skończył mu się tusz.

Przypomnijmy, że Włochy są tym z europejskim krajów, który najdotkliwiej odczuł skutki opanowującego świat wirusa z Wuhan. Wczoraj wieczorem liczba ofiar przekroczyła 1800. Zakażonych jest ponad 20 tys. Włochów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bartosz Bereszyński zarażony wirusem. Piłkarz zdradził jak się czuje
  2. Polaków czekają kolejne ograniczenia. Rząd bierze się za ruch między miastami
  3. Ważna decyzja premiera Morawieckiego. Nowe obostrzenia w ruchu między miastami zostają dziś wprowadzone
  4. Tragiczny apel polskiej lekarki. "Wszystkiego nam brakuje, jest nas dramatycznie mało"
  5. Bardzo niepokojące doniesienia. Minister zdrowia ujawnił, jakiej liczby zakażonych musimy się spodziewać w tym tygodniu
  6. Połączenia wewnątrz Polski zawieszone. Samoloty nie polecą, premier podjął decyzję

Źródło: polityczek.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News